Aktuálně probíhá přesun stránek na novou doménu.Pat.

 

 

   

Přihlášení  

      

    | 
   

Online uživatelé  

None
   

Prohlášení  

Na těchto stránkách najdete příběhy z různých fandomů, práva na neoriginální postavy jsou vyhrazena jejich autorům, práva na ostatní postavy náleží autorům děl.

Uveřejněné povídky dominantně popisují příběhy mezi postavami stejného pohlaví, uvědomte si to, prosím, než se začtete. Byli jste varováni.

 

   

PragoFFest 2014 očima diváka

User Rating:  / 1
PoorBest 
Details

PragoFFest 2014 očima diváka aneb i bez Pottera to jde (i když jen sotva)

 

Slíbila jsem report, takže tady je:

Když jsem přijela z Festivalu Fantazie 2013 v Chotěboři, byla jsem naprosto nadšená, a už proto jsem se rozhodla, že bych si to chtěla někdy brzy zopakovat. Někdy brzy bohužel pro mě znamenalo za půl roku – nejsem si úplně jistá, jestli je to tím, že se akce pro mě vhodné mezitím prostě nekonají, nebo jestli o nich jen nevím… Ať tak či tak, věděla jsem, že PragoFFest je jasná volba.

 

Do Prahy jezdím často a ráda, i když jen na návštěvy nebo na „čumendu“ (a nechtěla bych to měnit; víte, kolik je tam lidí?), ale tentokrát jsem nevyrážela sama - přemluvila jsem k celé akci i Lady Corten. A vypadalo to, že nelitovala, ostatně ani jedna z nás.

PragoFFest je na rozdíl od FF poměrně krátký - „JEN“ tři a půl dne, i když pro pořadatele to mohla být i tak celá věčnost – a je situován na víkend pasující k pololetním prázdninám, protože se koná ve škole. Upřímně, nedokážu si představit, kam jinam by se vešlo tolik účastníků, místností s přednáškami, deskovkami, hrami, několika stánky, a ještě aby tam účastníci mohli přespat a občerstvit se.

Takže tři a půl dne zábavy ve škole – nepřipadá vám to povědomé? Návrat do dětských let? Někdy to tak i bylo, ale nenechme se zmást, program byl pestrý a zajímavý, bohužel bez Harryho Pottera, i když to zpočátku vypadalo, že i ten bude. Nakonec si na něj budu muset počkat do července, ale to nevadilo, prostě jsme se s Lady Corten zaměřily na jiné věci – Hobita, Anime, Star Trek, Star Wars, britské seriály (ano, ano, Sherlock a Big Bang u mě vedou), přednášky o tvůrčím psaní, současných fantazy knihách a dalším. Dokonce jsme se mezitím stihly občas i najíst.

Festival má mnoho výhod a jedna z nich je, že tam prostě najdete lidi podobně „trhlé“, jako jste vy sami. A kde jinde můžete chodit v kostýmu a nikdo se vám za to nebude smát? Tedy ten smích je relativní, protože my jsme kostým neměly a smály jsme se či žasly, ale snad to nevadilo – vidět naživo Pána nazgûlů, rytíře Jedi, Kapitána Ameriku, spousty roztodivných národů ze Star Treku, vojáky klonové armády, Smrtku, nepočítaně poníků (My Little Pony) atd. bylo k nezaplacení.

Mně osobně zážitek kazila jen jedna věc – celý týden předtím jsem se budila s bolavým krkem, ale vždy to přešlo, a samozřejmě jak na potvoru ve čtvrtek, okamžitě poté, co jsem dorazila do Prahy, se to nachlazení rozjelo naplno. Pátek byl v tomto směru příšerný, sobota se zdála lepší, ale neděle opět stála za všechny prachy. Ovšem bez ohledu na to, a teď nevím, jestli za to mohla farmaceutika, dobrá nálady, celková atmosféra nebo prostě jen to, že jsem se cítila dobře, jsem si celý festival užila, a i když to vypadalo, že okamžitě po příjezdu domů, padnu do postele, bylo to spíš naopak.

Fotek mám bohužel málo (a jejich kvalita je děsivá), tentokrát jsem nebyla za fotografa, ale za účastníka takže jen takový malinký nástřel:

Přednáška o psaní

Přednáška o patnácti nejlepších anime posledního roku

Anime kostýmová show na chodbách

Stánky a dav u plackařů

Další cosplay na chodbě – vlevo Doktor Who, uprostřed poník (to růžové), vpravo asi anime

Pohled na ráj deskových her

I takhle to vypadalo u hlavního občerstvení

Přednáška na téma – Co se stane, když Číňani přeloží třetí díl Star Wars do čínštiny a pak udělají anglické titulky přes překladač (asi tušíte, že je z toho rázem ošklivý, fujky příběh pro dospělé); obrázek ukazuje úvodní vysvětlování některých důležitých slovíček (např. slon, výtah, presbyteriánský kostel atd.).

A to bude asi všechno. Snad jen poslední poznámka – Festival Fantazie 2014 BUDE (tedy alespoň podle upoutávky na programech) a měl by tam být i Potter. Třeba se tam někdy spolu sejdeme…

Pat.

   

Statistiky

Visitors
1680
Articles
1295
Web Links
34
Articles View Hits
3510018
   

Toplist

TOPlist

   

RSS

   

Patolozka.drabbles.cz

patolozka.drabbles.cz