Aktuálně probíhá přesun stránek na novou doménu.Pat.

 

 

   

Přihlášení  

      

    | 
   

Online uživatelé  

Žádné
   

Prohlášení  

Na těchto stránkách najdete příběhy z různých fandomů, práva na neoriginální postavy jsou vyhrazena jejich autorům, práva na ostatní postavy náleží autorům děl.

Uveřejněné povídky dominantně popisují příběhy mezi postavami stejného pohlaví, uvědomte si to, prosím, než se začtete. Byli jste varováni.

 

   

Dovolená skončila aneb ohlédnutí za právě proběhnuvším Festivalem fantazie

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
Podrobnosti

Dovolená skončila aneb ohlédnutí za právě proběhnuvším Festivalem fantazie

28. 6. – 3. 7. 2013

Toto by mohl být dokonce i příběh ze světa Harryho Pottera, přesto si troufám tvrdit, že na něj paní JKR nemá žádná práva.

Na začátku června vyšel na těch stránkách článek, který upozorňoval na Festival Fantazie pořádaný na konci červena v Chotěboři. Po dvou měsících příprav (těšení, shánění a balení věcí) jsem v pátek 18. 6. konečně vyrazila na místo určení. Nemám to tak daleko, jen asi tři hodiny vlakem, na rozdíl třeba od lidí, kteří dorazili z Plzně nebo Ostravy nebo úplně jiných míst. Po počátečních mírných zmatcích, kdy jsem si vystála frontu na vstupenku, kdy jsem nebyla ubytovaná tam, kde jsem chtěla, ale přesto jsem měla alespoň kde spát, jsem dorazila na festival a začala se naplno věnovat Potterlinii.

A co všechno se tam odehrálo?

Přednášky! Hry! Workshopy! Debaty! Filmy! Setkání s lidmi! Snídaně! Prostě velká legrace, zábava a dokonce i poučení!

Abych byla trochu konkrétní – z praktických věcí jsme tvořili sádrového Harryho, Severus, Albuse a Toma. Dále jsme kreslili, vyráběli vlastní hůlky a taštičky pomocí savovací techniky. Jeden den probíhala velká hra spočívající v hledání viteálů. Promítali se filmy 7 a 8 a Very Potter Musical, mohli jsme si zahrát AZ kvíz, Máme rádi Pottera, Aktivity a další. Viděli jsme Harry Potter Partičku (velká, opravdu velká legrace).

Ovšem, co mě nejvíce oslovilo, byly přednášky. Když jsem navštívila festival vloni, stihla jsem jen dvě, letos jsem si nenechala ujít vůbec žádnou. Ať už to byla Tess a její skvělé přednášky a debaty o HP a náboženských fanaticích, o HP vs. náboženství obecně, o Mary Sue (= taková ta nově přidaná postava, která je nejúžasnější z úžasných a vždycky sbalí toho, koho chce) a psaní, o putování po Skotsku nebo třeba o kostýmech a jakým směrem se ohledně nich nevydat. Nebo Bruxa a její úžasné psychologické profily Voldemorta, Brumbála a povídání o Smrtijedech a Fénixově řádu, kde mi konečně došlo, že možná, opravdu možná nám fanfiction malinko zkresluje představu o těch dvou mocných postavách podle toho, jak si je uzpůsobujeme svým potřebám. Nebo třeba Movie a jeho rozbory filmů doplněné ukázkami, postřehy, filmy o filmu, kde nám ukazoval, co před námi zůstalo skryto nebo jak se co točilo a hlavně proč se film tak liší od kánonu. Moc se líbila i přednáška od Bodlinky o stromech a jejich vlastnostech, Thomas a jeho diskuze na téma Kdybych žil v Bradavicích, Agnés a přednáška o crossoverech (věděli jste, že se píše třeba HP a Stmívání? Nebo Naruto? Nebo dokonce HP a Star Trek? Merline!), Tracy a skupina italských příznivců HP Grimmauld Place 12 nebo mudlovské potvory, které JKR použila zejména jako přísady do lektvarů, Linfe a série knih Sedmý smysl od Ilky Pacovské, díky níž jsem si poctivě vyhrála vlastní výtisk s věnováním nebo Affaia a Antrey, které nám přednesly, jak velkou zábavou je snažit se do Čech přitáhnout herce z Harryho Pottera. Snad jsem na nikoho nezapomněla…

Celou Potterlinii zaštiťovala Affaia, jakožto vedoucí, díle primuska, prefekti, přednášející, pomocníci, byla tam opravu velká spousta úžasných lidí a já jsem se celých těch šest dní moc dobře bavila. A když víte, že se můžete po areálu, nebo spíše po celém městě pohybovat v plášti, kostýmu nebo prostě jen pobývat s lidmi, kteří jsou podobnými blázny jako vy, ano, to je prostě dobrý pocit.

FF

Závěrem bych ráda podotkla, že ty loutky, které uvidíte na fotkách opravdu nelze koupit, ale když budete dostatečně šikovní, dají se vyrobit. Fantazii se meze nekladou, a když budeme chtít, Severus i Harry mohou být s námi kdekoliv.

FF2

Všechny koláže jsou dělané z mých fotek, a když na ně kliknete, zobrazí se vám ve větší velikosti, web mi bohužel neumožňuje zadávat je ve větší velikosti.

Děkuji všem, se kterými jsem se tam mohla setkat a budu doufat, že se další rok opět sejdeme.

Jo a málem bych zapomněla – víte, které bylo nejoblíbenější fanouškovské video ze všech? Tohle. Upozorňuji, že shlédnutí ohrožuje zdraví a mravní výchovu mládeže. Já už mám tralala tak akorát, věřte mi.

Komentáře   

 
0 # Lady Corten 2013-07-05 05:11
Ahojky vitej zpatky poutniku, tve fotky me prekvapili bratra jsem delsi dobu nevidela a pak ho najdu na jedne z tvych fotek presneji ta nazvana Tvorba. Rodicemi rikali, ze jel na vodu :D . To si s nim vyrikam. Hlavne ze jsis to uzila, ja uvazovala ze bych taky jela, ale jak jsem zmenila misto, mohla jsem na vse zapomenout a na skok se tam stavit to bych se jen trapila jak ty loni.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Patoložka 2013-07-05 12:54
Noooo, na jeho obhajobu (i když nevím, který to přesně je) bych řekla, že v Chotěboři určitě řeka je a v Bílku, což je kosínek odtamtud byla před nedávnem i velká voda. Takže - proč to nespojit, že? Když už tam na tu vodu jel!
Díky za přivítání:-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Lady Corten 2013-07-05 16:04
Prosím poslal bys mi tu fotku s ním? Je to ta na pravo na druhém řádku. Ten v tom bílošedém pruhovaném tričku s brýlemi je on. :lol: A rozhodně si to s ním vyřídím ani se nezmínil, že tam jede místo vody, na kterou razí až v srpnu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Claire 2013-07-06 12:43
Tak zase za rok, ne? Když už se Pat naučila s tím bleskem... nebo si vymyslí jinou aktivitu? Třeba malování? :-* Úskalí překladatelské činnosti? Přednášku o méně typických lektvarových přísadách se speciálním zaměřením na houbišky?
Díky za zprostředkování atmosféry. :heart:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Patoložka 2013-07-06 14:42
No jasně že za rok, pokud mi to vyjde. A mezitím je ještě v lednu v Praze PragoFest, což bych taky mohla zvládnout:-) A ano, tvá intuice je jako vždy dokonalá. Myslím, že už vím, o čem bych mohla přednášet, ale není to ani jedno z témat, o kterém se tady zmiňuješ. Tedy kromě malování, o tom jsem uvažovala už na letošek, ale pak jsem si říkala, že na to ještě nemám a že hlavně vůbec netuším, jak ten festival funguje. Teď už to trochu vím, tak třeba někdy... :heart:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Sitara 2013-07-07 20:04
Děkuju za článek a za fotky, Pat ;-) Jo a za video, to jsem ještě neviděla :P :lol:
Jsem ráda, že sis to tam tak skvěle užila :roll:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Patoložka 2013-07-07 20:11
Jsem trochu zmatená - video? Jo tohle video, jasný, nesnáším to, nesnáším to a přitom to... grrr... jo, samozřejmě že se mi líbí a přesto ho nesnáším:-)
Ano, užila, bylo to opravdu skvělé:-) Ď!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
   

Statistiky

Návštěvníci
1680
Články
1295
Odkazy
34
Počet zobrazených článků
3510074
   

Toplist

TOPlist

   
   

Patolozka.drabbles.cz

patolozka.drabbles.cz

 

   

Všechna práva vyhrazena Patoložce. Stránky vznikly v roce 2012. Kontakt: patolozka86(at)gmail.com