Aktuálně probíhá přesun stránek na novou doménu.Pat.

 

 

   

Online uživatelé  

Žádné
   

Prohlášení  

Na těchto stránkách najdete příběhy z různých fandomů, práva na neoriginální postavy jsou vyhrazena jejich autorům, práva na ostatní postavy náleží autorům děl.

Uveřejněné povídky dominantně popisují příběhy mezi postavami stejného pohlaví, uvědomte si to, prosím, než se začtete. Byli jste varováni.

 

   

XXI. Střípek

Hodnocení uživatelů:  / 14
NejhoršíNejlepší 
Podrobnosti

 

XXI. Střípek odvážného kroku vpřed

 

Čtyři sklenky vína na něj byly asi moc. Harry si to uvědomoval, a přesto se nedokázal zbavit toho připitomělého úsměvu na tváři. Bylo mu dobře. Opravdu dobře. Konverzaci již dávno převzal Severus a on jen přizvukoval do odmlk a sem tam se vloudil se svou sprškou vtípků, které – ani nevěděl jak – dokázaly rozesmát i toho jinak stoického muže. A v takových chvílích přestával mluvit, přestal pít, protože vidět Severuse Snapea se uvolněně smát… to stálo opravdu za to.

Znovu seděli na pohovce, bok po boku, Harry po něm pokukoval tak trochu po očku. Protože když se o tento prostor dělili naposledy… pěkně to tehdy zmastil. Anebo možná ne. Potřeboval to. Tu blízkost, trochu útěchy a trochu porozumění… Dneska ale panovala nálada jiná. Uvolněnější, přátelštější, plná… příslibů. A naskytne-li se příležitost, kdo ví, možná by se jí zkusil i zhostit.

A pak se taková opravdu objevila a Harrymu se rozbušilo srdce v hrudi.

Severus se natahoval na stůl pro lahev, aby jim dolil, a povážlivě se přes něj naklonil. A on najednou znovu nasál tu bylinkovou vůni, které se nemohl nabažit již minule, položil mu ruku na předloktí a muž se zarazil. Strnule k němu otočil hlavu, pohled tak nečitelný a bezedný, až se v něm ztratil. Trvalo to vteřinu nebo celé minuty, nevěděl, protože v příští chvíli, kterou si plně uvědomoval, toho muže líbal.

Nebyla v tom neohrabanost, ani nešikovnost neznalého mládí. Pevně se ho jednou rukou držel, druhou vjížděl do vlasů a hnětl ztuhlou šíji a svými rty zkoumal jeho ústa tak dobře a s takovou zaujatou vášní, jakou jen dokázal projevit.

Protože tohle bylo něco, co plnilo jeho sny. Tohle… a ještě kdyby dokázal, aby nic z toho neskončilo…

Neočekával, že ho Severus sevře v náruči a bude jeho pozornost všemožně opětovat, vlastně spíš asi čekal, že ho okamžitě odstrčí a zmizí jako pára nad hrncem nebo mu za to náležitě vyčiní a ještě navrch ho prokleje. To, že muž jakoby zkoprněl, ale nechal ho… nechal ho polibek dokončit, pro něj byla jakási úleva a jen kousíček v tom zahrnovalo zklamání.

Proto když polibek ukončil, prsty ještě stále zatnuté do jeho ramen, sklonil hlavu, vydechl a až teprve poté zburcoval všechnu svou odvahu, aby mu čelil tváří v tvář.

„Měl bych se omluvit,“ začal a nepřekvapilo ho, že ho Severus pozoroval zcela nehybně. „Měl bych se omluvit za to, co jsem udělal,“ pokračoval zarputileji, „ale měl bys vědět, že mě to nemrzí. Vím, že to asi nepůjde a já… pochopím to, ale udělal bych to znovu. Chtěl bych to…“

Dokončil svůj proslov a doslova cítil, jako by tím druhému muži předkládal své srdce na dlani. Protože tak nějak to bylo, že ano? Nemusel to udělat fyzicky a přesto… se to… tak nějak… asi… stalo.

Severus přimhouřil oči, nebezpečně se mu v nic zablýskalo. „Co všechno, Pottere? A chci znát pravdu. Protože ty zřejmě ani netušíš, s čím si tady zahráváš.“

Harry mu věnoval úsměv, který byl trochu sebevědomý a trochu přece jen i plachý. „Chtěl bych všechno…“ vydechl, „a vím, že řekneš, že jsem neuvážlivý blázen nebo spíš naprostý pitomec nebo něco ještě horšího, co ale vyjde úplně nastejno, ale já… chci to. Chci zkusit, kam nás to zavede. Prostě tak.“

„Prostě… tak,“ zopakoval Severus temně a Harry s polknutím přikývl.

Dlouho se do něj tam na té pohovce zabodával pohledem, až měl Harry pocit - použitý nitrozpyt nebo ne - že o něm už musí vědět úplně všechno, a pak ho najednou pevně chytil za bradu, přiblížil jeho obličej na jeden prst ke svému a důrazně zavrčel: „Jedna podmínka, Pottere, a jestli ji nedodržíš, už mě nikdy neuvidíš. Řeknu-li dost, přestaneš s čímkoliv, co se bude dít. Řekneš-li ty dost, přestanu já. Rozumíme si?“

Harry tváří v tvář tomu intenzivnímu pohledu zamrkal a pak pevně přikývl. „Rozumíme si.“

A pak byl odměněn tím nejdůkladnějším polibkem, jaký za svůj život protkaný nebezpečím zažil.

Komentáře   

 
0 # Janula 2016-12-21 06:53
Och bože....tak toto je jednoznačne jedna z najlepších vecí ktorú som za posledný rok čítala. Ďakujem
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Patoložka 2016-12-21 18:04
:oops: :oops: :heart: :heart: :heart:
Diky moc, ani nevíš, jak moc mě to ráno potěšilo! ;-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # wera 2016-12-21 07:47
To bylo nádherné!! :heart: Je ráno a já mám před sebou den,který bude určitě pěkný,protože kdykoliv si vzpomenu na to,co jsem četla,bude mi určitě moc dobře. Toto není jenom o nich,toto je i o vzpomínkách na mládí.Je to napsané tak,že si i po těch letech(a je jich hodně)vybavím svoje pocity,které jsem cítila při svém prvním polibku. Moc děkuji! :heart:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # kwak 2016-12-21 12:59
no jen k čemu bude to pravidlo :o .... no to bude ještě zajímavé
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Hachina 2016-12-21 20:43
Aaaaa prostě perfektní. Moc děkuji za tuhle povídku. Opravdu dokáže spříjemnit ty silenosti kolem Vánoc.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Achája 2016-12-21 22:47
Potřebovala bych nadšeně tleskajícího a poskakujícího smajlíka:-D Mám z nich radost, hlavně aby si to nepokazili. Ale když budou hrát podle pravidel...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Profesor 2016-12-22 09:07
Ach, tohle je tak... Krásné, silné, trošku sevřené. Nádherné.
Souhlasím s Janulou, že toto je rozhodně jedna z nejlepších věcí, kterou jsem letos četla. Díky ti.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
   

Statistiky

Návštěvníci
1361
Články
1295
Odkazy
34
Počet zobrazených článků
2861953
   

Toplist

TOPlist

   
   

Patolozka.drabbles.cz

patolozka.drabbles.cz