Aktuálně probíhá přesun stránek na novou doménu.Pat.

 

 

   

Online uživatelé  

Žádné
   

Prohlášení  

Na těchto stránkách najdete příběhy z různých fandomů, práva na neoriginální postavy jsou vyhrazena jejich autorům, práva na ostatní postavy náleží autorům děl.

Uveřejněné povídky dominantně popisují příběhy mezi postavami stejného pohlaví, uvědomte si to, prosím, než se začtete. Byli jste varováni.

 

   

XV. Střípek

Hodnocení uživatelů:  / 14
NejhoršíNejlepší 
Podrobnosti

 

XV. Střípek vyrovnání misek vah

 

Harry vstoupil do domku jako první a zhluboka se nadechl, aby se uklidnil. Tolika přehmatů, kolika se dopustil dnes, se nedopustil snad za celý… No… musel si připustit, že se jich dopouštěl docela často, ale nikdy ne tolika, když mu na to doopravdy záleželo. A dnes mu na tom záleželo, tak proč…

Když za sebou zaslechl ťuknutí zavírajících se dveří, přešel k akci. Rozevřel poličku v kredenci a ujal se urychleně role hostitele.

„Takže zopakujeme medovinu nebo tu mám sherry, portské, ohnivou whisky, bourbon…“

„Asi bych si nejprve odložil,“ prohlásil medově Severus a Harry se na něj s otevřenou pusou otočil, než se vzpamatoval a postaral se o to.

„Samozřejmě, omlouvám se,“ blábolil, zatímco přivolával ramínko, na které si starší muž pověsil hábit, pak vysvlékl ten svůj a oba pověsil na háček ke vchodu, kam náležely.

„A pak bych si dal čaj a trochu sherry.“

Harry přikývl a Severus se mezitím usadil do křesla, ve kterém pobýval již minule.

Výzdoba domku vypadala stále podobně, jen těch kartiček na krbu bylo možná o něco víc a vonělo to tu… po skořici.

„Pekl jsi cukroví?“

Harry vzhlédl od konvice s čajem, jako by ho vytrhl z myšlenek. „Hmm?“

Severus se pousmál. „Nebo jsi tu měl dýchánek se svařeným vínem?“

Mladší muž zamrkal. „Cože?“

Severus protočil panenky a pohodlněji se usadil, nohu přes nohu. „Skořice, Harry, je tu cítit skořice.“

„Ach tak!“ zvolal, jako by se mu doopravdy v tu chvíli rozsvítilo. „Dělal jsem perníčky. Hermiona mi přinesla nějaká vykrajována, tak jsem to zkoušel…“ odpověděl a zalil dva hrníčky čaje, které odlevitoval na stolek mezi křesla a pohovku.

„A povedly se?“ vyzvídal Severus, když se nahnul pro ten svůj.

Harry právě přicházel se skleničkami a lahví sherry v rukách. „Cože? Jo, asi jo, ale musím je nechat odležet, však víš… perníčky.“

Usadil se na pohovku a začal otevírat lahev. A stále se tvářil tak zádumčivě.

„Harry, co se děje?“ povzdechl si Severus.

Zelené oči se k němu vyhouply. „Já… bojím se, že jsem tě do něčeho natlačil. Do něčeho, co nechceš…“

Severus se pousmál, prsty spojil před sebou. „A kdy jsem se, podle tebe, nechal do něčeho natlačit?“

Harry se pod jeho pohledem ošil. „Tehdy, když tě k tomu dohnal Brumbál. Když se to týkalo mojí rodiny a mě. Vždycky, když se to týkalo mě…“

Ach… Severus ulpěl pohledem na té mladé tváři, na které se právě promítalo tolik viny. Jako by za to všechno mohl on, zatímco za to všechno… si mohl sám. Nikdo jiný by o něm nemohl smýšlet takto, nikdo, kdo neviděl jeho vzpomínky, necítil, co cítil tehdy on, nikdo, kdo ho nepoznal. Ano, částečně to byla pravda, ale interpretace pokulhávala.

Zvedl se z křesla a přisedl na pohovku. Ruce mu uvolnil z lahve a nechal je společně klesnout na potah. Mladší muž se lehce chvěl. Zřejmě potlačované emoce, možná očekávání věcí příštích. Vzhlédl k němu a zelené oči se lekly. Jemně přejel po kloubech jeho rukou.

„To, co jsi viděl, jsi nikdy vidět neměl,“ začal a Harry se pokusil ohradit, ale Severus ho umlčel. „Ne, nepřerušuj mě. Nebylo to určeno tvým očím. Ani Brumbálovým. Nikomu. A za tím si stojím.“

Odmlčel se, jako by si následující slova potřeboval promyslet. Mladší muž visel očima na jeho rtech.

„K tomu, co jsem učinil, by mě nikdo, ani Brumbál, ani Voldemort, ani tvoje matka nemohli donutit násilím. Snažil jsem se jen odčinit…“ Harry se znovu zvedal k protestu, ale Severus zavrtěl hlavou, „snažil jsem se jen odčinit svoji chybu. A to jsem udělal. Necítím se nikomu zavázán. A to, co jsi pro mě učinil v Chroptící chýši… podle mě jsme si teď rovni. Takže pokud něco dělám, pokud se k něčemu snad nechám přesvědčit, pak je to tím, že nejsem zásadně proti…“

„Jako teď?“ zeptal se Harry s nadějí v hlase.

„Jako teď,“ přisvědčil Severus a pak už dokázal jen přivřít oči a zpevnit své paže, to když se v jeho náručí najednou ocitl Harry Potter a proti jeho hrudi bušilo druhé srdce jako o závod.

Komentáře   

 
0 # wera 2016-12-15 08:09
Tak konečně si vyjasnili vĕci které hlavně Harryho pořád trápily.Řekla bych,že kapitola skončila moc brzy.Takhle to utnout.Ale moc se tĕším na pokračování!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Profesor 2016-12-15 08:12
Ach, moc pěkné. Chlapci si to trochu vyříkali... Dobře to dopadlo a to je fajn.
Dík.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Mia 2016-12-15 09:41
Harry je někdy takový truhlík....ale holt v každých začátcích musí být jeden z páru aktivnější, otevřenější, srdečnější...a to Severus rozhodně nikdy nebyl v jakékoli situaci...Taky mu k jeho převaze hraje do noty věk, více zkušeností, vrozená tajemnost a malá sdílnost...Harr y to s ním rozhodně nemá lehké. Snad mu to Severus jednou všechno vynahradí ;-) . Já si vše budu muset vynahradit po svátcích, kdy tu na mně bude čekat hezká hromádka střípků, poskládaná v celkový úhledný obrázek....(ale štve mě to, zrovna teď :-* ). Střípky se mi staly po ránu pěkným rituálem spolu s prvním hrnečkem čaje a bude mi to chybět. Díky za zpříjemnění předdovolenkové ho a předvánočního času milá Pat a přeju tobě i všem tvým fandům krásné Vánoce.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
   

Statistiky

Návštěvníci
1304
Články
1295
Odkazy
34
Počet zobrazených článků
2822216
   

Toplist

TOPlist

   
   

Patolozka.drabbles.cz

patolozka.drabbles.cz