Aktuálně probíhá přesun stránek na novou doménu.Pat.

 

 

   

Online uživatelé  

Žádné
   

Prohlášení  

Na těchto stránkách najdete příběhy z různých fandomů, práva na neoriginální postavy jsou vyhrazena jejich autorům, práva na ostatní postavy náleží autorům děl.

Uveřejněné povídky dominantně popisují příběhy mezi postavami stejného pohlaví, uvědomte si to, prosím, než se začtete. Byli jste varováni.

 

   

Můj kocourek 1

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 
Podrobnosti

 

MK

Můj kocourek

Autor: kapitola 1 až 8 - Exa, kapitola 9 a dál - Lady Corten

Beta-read: kapitola 1 až 8 - Patoložka a Lady Corten, kapitola 9 a dál - Patoložka a Claire

Romance, Humor, Slash, 18+

Postavy v tomto příběhu jsou majetkem JKR, autorky ságy Harryho Pottera. Duševní vlastnictví překladů různých jmen, názvů a míst patří pánům Medkům, kteří tuto ságu přeložili do češtiny a paní Petrikovičové a paní Kralovičové, které ji přeložily do slovenštiny. Autorská práva k prvním osmi kapitolám povídky vlastní Exa a k následujícím kapitolám Lady Corten a Patoložka, které napsaly dokončení této fanfiction povídky. Tato povídka nebyla napsaná za účelem zisku.

Povídka je dokončena na základě svolením autorky ze dne 2. 4. 2012, kdy dala volně k dispozici své povídky k dokončení.

ooOoo

Kapitola 1 - Ztrápené Prasinky

 

„Harry, jdeš do Prasinek?“ zeptal se u snídaně Ron s plnou pusou.

„Jasně že jdu,“ odpověděl mladík a v poklidu dosnídal.

Uplynuly dva měsíce od doby, co se Harry každodenně snažil přeměnit. Bez větších problémů se mu to však podařilo až včera v noci. Rozhodl se toho tedy využít. V Prasinkách se oddělí od svých přátel a zkusí se jako kočka nepozorovaně dostat zpět do hradu.

„Tak kam půjdeme nejdřív?“ zajímala se Hermiona, když vyrazili do kouzelnické vesnice.

„Já bych bral Medový ráj,“ prohlásil Ron a mlsně se olízl.

„Tak jděte tam a já si zatím něco zařídím a koupím,“ usmál se černovlásek a dal tak najevo, že chce být sám.

„Jsi si jistý?“ zeptala se dívka a rozhlédla se.

Vesnice se zdála být plná života. Lidé kouzly odhrabovali sníh a studenti se rojili od jednoho obchodu ke druhému. Hrozící nebezpečí sice nebylo patrné, ale stále bylo tu. Mezi nimi.

„Pochybuju, že by Smrtijedi napadli Prasinky. Je tu dokonce Malfoy a Lucius by přece upozornil svého synáčka, kdyby mělo dojít k útoku,“ argumentoval Harry. Zamával dvojici, která se celou dobu nepatrně dotýkala rukama, a zaběhl do nejbližšího krámku, což byl, shodou okolností Svět košťat a pomůcek na famfrpál.

Výlohou pozoroval, jak jeho dva kamarádi zamířili na opačnou stranu, a když si byl jistý, že jsou z dohledu, vydal se k Chroptící chýši.

Cestu do Bradavic skrz chodbu v Medovém ráji zamítnul v okamžiku, kdy Ron navrhl, že tam půjde, a tak zbývala pouze chodba k Vrbě Mlátivé.

Harry se přeměnil už na plácku u lesa. Stále si nemohl zvyknout na čtyři nohy, a tak mu cesta vysokým sněhem dělala problémy. Přesto se po chvíli protáhl plotem a vběhl do rozpadlé budovy.

Kdyby se kočka mohla šklebit, jistě by to teď udělala. Velmi dobře si pamatoval, co se tu dělo ve třetím ročníku.

Proběhl chodbou a vyskočil u stromu, který ho větví málem přizabil. Proklouzl na pozemky a rychlými skoky se přes závěje sněhu dostal až na prostranství před hradem, kde se složil na kamennou lavičku pod rozložitým, zavátým dubem.

Byl utahaný a promrzlý. Zamňoukal a plácl sebou na záda, jelikož měl celé bříško pokryté ledovými šupinkami.

„Ty jsi ale sladký,“ ozval se nad ním podezřele známý hlas. Než se však stačil přetočit na všechny čtyři a utéci, popadly jej dvě ruce v kožených rukavicích.

Malfoy junior jej držel pod břichem a za kůži na zádech. Bylo to nepříjemné.

Pusť mě ty, slizká fretko.

„Ono se nám to vzteká. Copak jsi, kocour nebo kočka?“ ušklíbl se Draco a nastavil si jej tak, aby mu viděl mezi nohy.

Harry zakvílel. Přestaň mi čumět mezi nohy!

„Uklidni se, maličký,“ usmál se Zmijozelský student a zabalil jej do své kolejní šály, když se dozvěděl, co chtěl.

„Bude z tebe výtečný dárek pro mého kmotra. Zbožňuje kočky,“ zašeptal do špičatého ouška a Harry sebou začal zděšeně mlít.

Věděl, že kdyby se nyní přeměřil, neměl by takto promrzlý proti rozzuřenému Malfoyovi šanci. A že by byl opravdu rozzuřený, kdyby věděl, koho nese v náručí do hradu.

Harry skrz škvíru v pletené látce viděl, že se velice rychle dostali do sklepení, což se mu ani za mák nelíbilo. Rozhodně nechtěl být dárkem pro Malfoyova kmotra a už vůbec nechtěl letět v krabici přivázané na soví noze!

Dej mě dolů, Malfoyi, nebo ti upravím fasádu! prskal Harry naštvaně, ale věděl, že z něj vychází jen kočičí mňoukání a skřeky.

„Uklidni se, hloupá kočko, za chvilku tam budeme,“ pošeptal mu blonďatý student a o chvíli později zaklepal na dveře kabinetu profesora Snapea.

To snad ne! vypískl Harry a zaťal drápky do rukávu pláště aristokrata.

„Auuu,“ vyjekl Malfoy a pustil jej na zem.

Harry sice dopadl na všechny čtyři, ale stále byl zabalený do dlouhého šálu, a tak se z ní nemohl dostat. Jen mňoukavě naříkal na kamenné studené podlaze.

„Co se tu děje, Draco?“ ozval se nad ním chladný hlas lektvaristy, než se opět ocitl ve vzduchu.

„Přinesl jsem ti dopředu vánoční dárek, ale je trochu divoký,“ prohlásil mladík a ušklíbl se, když ze zelené látky vykoukl malý kočičí obličejík.

Snape nadzvedl ruce a podržel si černé klubko pár centimetrů nad obličejem.

Harry vycenil své malé špičáky a zaprskal.

„Nádherný,“ pronesl Snape a Nebelvír si všiml, že se mu v očích zajiskřilo.

„Jsem rád, že se ti líbí Je ale celý mokrý. Našel jsem ho venku na nádvoří ve sněhu,“ pronesl Draco a vplul do kabinetu, kde plápolal hřejivý oheň.

Severus Snape pokýval hlavou a v blízkosti plamenů vykouzlil ošatku, kam následně Harryho položil, když ho zbavil veškerého ledu, jež měl na sobě.

Tak jen na chvilku. Ohřeju se. A jdu! zavrčel tiše černovlásek a stulil se do příjemného, ohněm vyhřátého pelíšku.

Po chvilce zavřel oči a usnul.

 

„Je nádherný,“ zopakoval Severus, když si sedal do koženého křesla u krbu a sledoval pochrupující kotě, které se přetočilo a vyhodilo všechny čtyři tlapičky do vzduchu. Z tlamičky mu krom velkých bílých špičáků koukal růžový jazýček.

„To ano. Jak jej pojmenuješ?“ ušklíbl se mladík a přijal nabízený máslový ležák.

„Ater,“ pronesl Snape a ušklíbl se.

Nikdy neviděl tak zvláštní kočku. Velké zelené oči a výraz, který jej naplňoval pocitem, že se kocour vzteká a vysmívá zároveň. Všemu dodával korunku i bílý chomáč chlupů na hlavičce zvířete, který jako kdyby tvořil zvláštní rozčepýřené číro.

„Označíš si jej?“ ozval se Draco a Severus přikývl.

Vytáhl hůlku a přiklekl s lehkým zaváháním k chrnící a lehce chrápající kočce. Nemínil kotě budit, ale tohle bylo nutné.

Hodlal na místečko za krkem pomocí kouzla vpravit své znaky, aby bylo patrné, čí tento kocour je. Takto se mělo zabránit odcizení, popřípadě prodání a nalezení pravého majitele, kdyby se, nedej Bože, domácí mazlíček ztratil.

Zašeptal složitou formulku a natočil zvíře tak, aby mělo odkrytá záda. Zlatavé světlo se vpilo pod kůži a Ater zavrněl, ale neprobuzen spal dál.


 

Původní komentáře:

1  Claire | 27. května 2012 v 16:04 | Reagovat

No to to hezky začíná, už vidím to rodeo, až se Harry v lidské podobě půjde se spolužáky sprchovat po famfrpálovém tréninku a na zádech bude mít označení, že je majetkem Severuse Snapea. Pokud se mu tedy vůbec do té lidské podoby povede dostat, šikulovi. V opačném případě Brumla zblázní celý hrad a přilehlou Británii, že se ztratil Vyvolený. 

Osobně mám tedy raději hafíky, ale nějak si nedovedu představit Severuse, jak se ňufá s něčím, co mu evokuje Siriuse Blacka. 

Dobré téma na odlehčené čtení, alespoň zatím, než se děj zauzluje... určitě se tak stane, nejpozději po kapitole 9, od desítky to bude úplně jiné, že Patoložko?

S tím já už mám své zkušenosti...

2  Saskya | 27. května 2012 v 16:44 | Reagovat

pekný začiatok :)

ten vždy vie, kam sa dostať

3  Patoložka | Web | 27. května 2012 v 16:58 | Reagovat

[1]: Claire: Patoložka se vzdává, Patoložka je "skoro" nevinná a kromě toho Patoložka promárně NEdělá kapitolky, takže vážně  netuší, co to jen Claire může, pro Merlinovy čtvrtstoletí nestříhané vousy, nastiňovat

4  x | 27. května 2012 v 17:09 | Reagovat

Skvela privni kapitola, precetla jsem ji jednim dechem a uz se nemuzu dockat dalsi nedele

5  Claire | 27. května 2012 v 17:24 | Reagovat

Naznačuje Legend of..... už je Patoložka v obrázku?

6  Patoložka | Web | 27. května 2012 v 17:38 | Reagovat

[5]: Claire: Jo ty myslíš na odlehčení od STL? Hmmm, Patoložce tohle vážně nedošlo...

7  ella | 27. května 2012 v 20:45 | Reagovat

je tuhle povidku jsem mela rada.. vim ze Exa jednu napsala celou a pak ji predelala a nedodelala .. jsem rada ji zase vidim a uz se nemuzu dockat jaka bude ve vasem podani

8  kali | 27. května 2012 v 21:03 | Reagovat

Tuhle povídku naprosto miluju,sem ráda,že ste se jí rozhodli dokončit

9  Patoložka | 27. května 2012 v 21:48 | Reagovat

[2 a 4] Saskya a x: diky, budeme se tesit priste!

10  Patoložka | 27. května 2012 v 21:51 | Reagovat

[7]: ella: ano, tohle je prave ta druha nedokoncena. Snad splnime ocekavani... Diky!

[8]: kali: diky! Budeme se tesit!

11  Hajmi | 1. června 2012 v 22:23 | Reagovat

Fandím vám, dámy. A mohu prozradit, že sobecky držím palce, protože se nemohu dočkat dalšího krásného čtení.    

12  Patoložka | Web | 1. června 2012 v 22:32 | Reagovat

[11]: Hajmi: tady musím přiznat většinovou invenci Lady Corten, je to její "dítě". A protože už tak trochu vím, kam to bude směřovat, moc se těším Díky, Hajmi, rády tě uvidíme

Komentáře   

 
0 # Vendi_Kačka 2012-08-13 12:18
Hezky to začíná - jsem zvědavá na pokračování ;-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Lady Corten 2012-08-13 13:40
Exa začala opravdu potevě. Děkuji za koment.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Snarrynka 2012-10-02 20:38
Krásne, fakt! Len čo je pravda :D Bavila som sa od začiatku do konca. Chudák Harry, čo len spraví, keď zistí aká mu pribudla pekná tetovačka? :D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
   

Statistiky

Návštěvníci
1361
Články
1295
Odkazy
34
Počet zobrazených článků
2861949
   

Toplist

TOPlist

   
   

Patolozka.drabbles.cz

patolozka.drabbles.cz

 

   

Všechna práva vyhrazena Patoložce. Stránky vznikly v roce 2012. Kontakt: patolozka86(at)gmail.com