Aktuálně probíhá přesun stránek na novou doménu.Pat.

 

 

   

Přihlášení  

      

    | 
   

Online uživatelé  

Žádné
   

Prohlášení  

Na těchto stránkách najdete příběhy z různých fandomů, práva na neoriginální postavy jsou vyhrazena jejich autorům, práva na ostatní postavy náleží autorům děl.

Uveřejněné povídky dominantně popisují příběhy mezi postavami stejného pohlaví, uvědomte si to, prosím, než se začtete. Byli jste varováni.

 

   

Dopisy pískem zaváté 4

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 
Podrobnosti

fandom Hobit, thilbo, slash

Romance, humor, angst, fluff, dopisová forma

 

 

 

 

Čtvrtý

 

 

 

Dnešní noc byla zlá…

 

Napsal jsem tuhle větu již před týdnem a pak psaní dopisu pro tebe odložil na lepší den.

 

Jenže on nepřišel.

 

Ani den po tom a ani ten následující…

 

…Poslední noci jsou všechny zlé. Budím se bez dechu, chvějící se prsty zaryté do přikrývek, div, že jsem je svým jednáním ještě nepotrhal. Děsí mě to, odkládám spánek, utrhuji se bez důvodu na všechny kolem, zatímco uvnitř mě svírají pochyby a přemáhá vina. Za všechno, za všechny, které jsem svým jednáním poškodil. Někdy si přeji, aby mi paměť raději selhávala a ostré hrany vzpomínek se obrousily stejně, jako vzhled skal zjemní padlý sníh.

 

Zima je ze všech období nejhorší. Chlad se vkrádá do kostí a ani hřejivé kožešiny, dokonce ani oheň ho nedokáží zaplašit, a myšlenky jsou příliš truchlivé, aby nad nimi ty povznesenější převzaly vládu.

 

Ano, já vím, ty namítneš… vždycky něco namítneš, abys mě povzbudil… že není nic lepšího a příjemnějšího, než se za sychravých dnů pohodlně usadit na pohovku ke krbu, zatímco plameny vytvářejí na našich tvářích zář, a nechat všechen ten ledový osten rozpustit v objetí, medovině a uvolněném smíchu.

 

Udělal jsem to. S pohárem v ruce sám v našich pokojích, zatímco jsem všechny povinnosti odsunul stranou a mysl nechával plynout… a pak i ve společnosti našich přátel, když se jako obvykle sešli k opožděné páteční večeři u Bombura v kuchyni.

 

Nečekali mě, neukázal jsem se tam již nějaký ten čas… ale přivítali mě jako pokaždé, srdečně, a s tácem medových oplatek, jako by věděli, tušili… doufali? Bofur mi to řekl, po jedné z veselých písní, když dohrál na svou píšťalu a připojil se ke mně, že doufali, že si k nim opět najdu cestu. Ne jako jejich král, ale jako jejich přítel.

 

Přítel… pro tebe by to bylo snadné, prostě bys řekl ´jdeme´ a bylo by. Pro mě… Nevím, vážně nevím…

 

…Ale možná mne všechny ty strašlivé noci přivedly právě k tomu. K tomu, abych tam chodil častěji. Abych je začal vídat ne jen během slyšení, zatímco každý z nich udržuje v chodu vyvolenou část království, přednáší návrhy a svěřuje se s těžkostmi, které je třeba řešit. Ale abych si dovolil i jen tak se zasmát nad dobrým šálkem, bavit se, jak bys řekl, hloupostmi nebo prostě pobývat v jejich přítomnosti, když Gloin běduje nad synovou zabedněností nebo se Dori vzteká, že tohle kuřecí stehno patřilo jemu, to přece měl každý vědět.

 

Chybělo mi to.

 

…Chybíš nám.

 

Ale s nimi je to lehčí. Někteří mě znají od mládí, jiní až později, ale přede všemi, před každým z nich mohu odložit svou vladařskou masku, protože oni vědí… prožili se mnou nejlepší i nejhorší chvíle a já s nimi. Znají mě tak jako… ne jako ty, nikdo jako ty, však ti to také vždycky vytvářelo tak trochu bláznivý úsměv na tváři, když sis to uvědomil, nemysli si, že jsem to nepoznal, ale skoro… téměř… jako někdo blízký.

 

Třináct nás, kteří chtěli vrátit našemu lidu hrdost, třináct z nás, kteří by se bez čtrnáctého a jeden bez druhého neobešli.

 

Dnešní noc byla zlá, ale teď je to… tak nějak… lepší… s tebou a nimi v mých myšlenkách…

 

Opatruj se, vyhni se zlobrům, skřetům, vrrkům, pavoukům, velkým medvědům, očarovaným lesům, sudům, a vůbec raději všemu, co se hýbe, vytváří zvuky, nebo do čeho bys mohl spadnout či se o to zranit. A nezapomeň na kapesník, snad jich máš dost.

 

S láskou

 

tvůj Thorin

 

   

Statistiky

Návštěvníci
1680
Články
1295
Odkazy
34
Počet zobrazených článků
3510945
   

Toplist

TOPlist

   
   

Patolozka.drabbles.cz

patolozka.drabbles.cz