Aktuálně probíhá přesun stránek na novou doménu.Pat.

 

 

   

Přihlášení  

      

    | 
   

Online uživatelé  

Žádné
   

Prohlášení  

Na těchto stránkách najdete příběhy z různých fandomů, práva na neoriginální postavy jsou vyhrazena jejich autorům, práva na ostatní postavy náleží autorům děl.

Uveřejněné povídky dominantně popisují příběhy mezi postavami stejného pohlaví, uvědomte si to, prosím, než se začtete. Byli jste varováni.

 

   

Dopisy pískem zaváté 3

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 
Podrobnosti

fandom Hobit, thilbo, slash

Romance, humor, angst, fluff, dopisová forma

 

 

Třetí

 

Chytali jsme ryby. Dnes v noci v mém snu. Ale ne tak jako v mládí s Frerinem na úpatí Hory v Bystré do ruky. Ne, nutil jsi mě používat háček a udici a červy a sežmoulané kousky pečiva, jako jsme to viděli u velkých lidí v Jezerním městě nebo ještě dál po řece. V tom snu jsme seděli na břehu rybníka, splávek z husího brka se líně pohupoval na hladině, slunce nás pálilo do očí a každá chycená mřenka u tebe vyvolávala výtrysk obrovského nadšení, zatímco já to pozoroval s despektem. Ale to nevadilo. Nevypadal jsi, že by tě to trápilo. Vlastně ani mně ne.

Pamatuji se, jak jsi o tom mluvil, jak jsi mě k tomu chtěl přinutit v rámci… jak tomu říkáváš… ´každoměsíčního plánovaného odpočinku´, který prý potřebuje každý vladař a který sis vynutil už ve svatební smlouvě, ale jak jsme se k tomu nikdy nedostali, protože v Ereboru je vždy příliš mnoho povinností a zoufale málo času na podobné kratochvíle a během našich pobytů v Kraji jsme toho zase venku v osadě moc nepobyli, když jsme se konečně vymanili dvoru a měli více než jen ukradené chvíle pro sebe. Na nějaké rybaření nebylo ani pomyšlení. Tehdy ne.

Nevím, proč to píšu, možná pro to, že bych si nějakou rybu zase jednou dal, i pečenou na ohni po celodenním pochodu, nebo možná pro to, že to bylo tak živé, že ten obraz do teď nemohu vyhnat ze své hlavy.

Asi bys mi řekl, abych se tím netrápil, že to byl jen krásný sen, a abych si ten pocit užil. …Anebo bys našel skrytou mezírku v mém programu, potají bys mě vyvedl zadními dveřmi do momentálně nehlídaných chodeb (což by sis pojistil zcela náhodně doručeným košíkem plným malinových koláčů právě těm inkriminovaným strážím) a sešel kvůli mně a za mého neustálého remcání všechny ty schody až ke spodnímu jezírku, abys mi konečně mohl dokázat, že udice je daleko lepší a pohodlnější než ruce nebo ostří, zatímco já bych se jako dotčená strana snažil o pravý opak.

 

Asi bychom neuspěli oba. Tvoje oči se zejména v příšeří horší stále víc a moje prsty už nejsou tak hbité jako za mlada, ale vlastně by na tom nesešlo. Smáli bychom se a handrkovali a probodávali se na oko uraženými pohledy, jen abychom se, jakmile bychom měli dost, zase ruku v ruce pokusili vyhnout Dwalinovu hněvu a Balinovým smířeným povzdechům, až bychom byli zpět v bezpečí královského křídla, jako jsme to za podobných okolností udělali několikrát už dříve.

Vidíš? A tohle přesně… tohle přesně jsi ty. Tím pro mě jsi. Někým, kdo se dokáže podívat za kamennou hradbu, za kterou stojím pro svět kolem, a říct: ´Hej, ty tam, vylezeš už? Protože jestli ne, dojdu si pro tebe!´

Dřív by mě nenapadlo hledat skulinku mezi neustávajícími povinnostmi, tam, kde není na první, druhý ani třetí pohled vidět, ale s tebou tady jsou podobné chvíle opojným dobrodružstvím, která vydávají za velkou pouť za vznosnými cíli… a pro mě konečně reálné a možné.

Chybí mi ta lehkost, s jakou to všechno dokážeš, i když ti to nedávám často najevo. Přesto doufám, že to víš.

…Stále vidím to slunce před sebou, a třebas venku padají krupky a vítr sfoukává všechny kápě hrubě z hlavy, měl jsem dnes krásný sen. Pokud jsi mi ho poslal, děkuji, a pokud ne… přeji ti podobný.

S láskou

tvůj Thorin

 

   

Statistiky

Návštěvníci
1680
Články
1295
Odkazy
34
Počet zobrazených článků
3510905
   

Toplist

TOPlist

   
   

Patolozka.drabbles.cz

patolozka.drabbles.cz