Aktuálně probíhá přesun stránek na novou doménu.Pat.

 

 

   

Přihlášení  

      

    | 
   

Online uživatelé  

Žádné
   

Prohlášení  

Na těchto stránkách najdete příběhy z různých fandomů, práva na neoriginální postavy jsou vyhrazena jejich autorům, práva na ostatní postavy náleží autorům děl.

Uveřejněné povídky dominantně popisují příběhy mezi postavami stejného pohlaví, uvědomte si to, prosím, než se začtete. Byli jste varováni.

 

   

Dopisy pískem zaváté 2

Hodnocení uživatelů:  / 8
NejhoršíNejlepší 
Podrobnosti

fandom Hobit, thilbo, slash

Romance, humor, angst, fluff, dopisová forma

 

Dopis druhý

Jednou jsi mi řekl, že dokud se nezbavím arcikamu a raději i půlky pokladu k tomu, ani nepomyslíš na to, že by sis mě vzal… nehledě na to, jak moc by sis to přál. Nikdy jsi nešel pro taková slova daleko. Ani jednou během té naší společné cesty. A já to na tobě obdivoval tehdy a obdivuji i teď – tu přímost a upřímnost, s jakou se mnou dokážeš bez váhání mluvit. V tomhle jsi jediný svého druhu, však ti to také často opakuji, až se na mě za to potom zlobíš. Kdyby to bylo jen za to, myslím, že bychom byli dokonalý pár.

Ha! Teď to slyším, ten smích, pobavil jsem tě, že ano? No, nic není dokonalé, vím to sám, ale existovaly chvíle, které byly… které stály za to všechno. …Vidíš? Nejen Balin má zřejmě sentimentu na rozdávání…

Arcikam je dávno pryč, uložený v nejhlubších žilách Hory, tam, odkud vzešel a kam po právu náleží, a já jsem namísto svého zlatého pokladu získal jiný. Takový, který se nedá vyvážit drahokamy ani zlatem… Mimochodem… myslím, že pomoc Bardovým lidem a využití části zlata v jejich prospěch byl jeden z tvých nejlepších nápadů, dodnes z něj těžíme, vzájemně, musím podotknout, a tak to asi má být.

Ty jsi prostě takový ten typ ´co na srdci to na jazyku´, něco, co jsem se já učil jen pozvolna, jestli jsem to vůbec kdy obsáhl. Možná jsem měl v Kraji strávit více času, třeba bych tuhle vlastnost postupně natáhl do sebe. I když myslím, že to nevadí, s tebou mluvit umím, k tobě mluvit umím, a pokud ne… nu, tak to ze mě dokážeš vytáhnout sám. Anebo trpělivě vyčkáš, až se sám odhodlám. Či nasadíš jinou taktiku – nad borůvkovými lívanci by se rozplynul každý, těm nejde odolat, vážně!

Není to zvláštní? Vždycky říkáš, že ze mě sotva dostaneš pár souvislých vět a teď tu najednou popíšu celý pergamen ani nemrknu. Možná je to jednodušší než slova - nevidět reakci druhého a jen si ji představovat - a možná je to ještě těžší… Rozumuju, vidíš to? Už zase. Není, kdo by mi v tom zabránil…

Takže… nějaké novinky… O Orim už víš, Balin je stále ten stejný trpaslík, jakého jsi ho viděl naposled, jen ta jeho kyčel ho trápívá čím dál víc, i když se o tom ani slovem nezmíní, Dwalin… nejsem si jistý, jestli náhodou netrpí přeludy, sleduje mě teď na každém kroku, tvrdí, že pro mou větší ochranu, já ho však podezřívám z něčeho jiného… ale raději tomu budu říkat přeludy, než abych si myslel, že Dwalin, velitel mých stráží a ten, kdo ve všech vzbuzuje děs a hrůzu už jen svým postojem, změknul skoro na stejnou míru jako jeho bratr.

Chybíš nám všem a je to asi znát.

Fili nedávno říkal, že… Ach, málem bych zapomněl, no, to bys mi vyčinil! Fili si začal Kiru konečně namlouvat. Ano, slyšíš dobře, a netrvalo mu to ani tři roky! Tedy já vím, že nám dvěma to trvalo skoro dva a Kilimu s Dalirou, ti by se nebýt tebe možná ani nikdy neodhodlali, tvrdohlaví mezci jako jejich předci, ale vážně! Fili bude jednou král a neměl by se chovat jako rudnoucí zlobří mládě pokaždé, když někdo zmíní ženské pohlaví. Měl by zachovávat důstojnost, vážnost stejně jako… j- Jsem směšný, teď to vidím sám, ani mi to nemusíš připomínat, pamatuju se dopodrobna přesně na ten den, kdy nás chlapci nachytali v zahradě a ten, kdo zachoval nejvíc vážnosti a dospělosti jsi byl ty. Myslím, že v nich dodnes tvůj proslov zakončený: ´A koukejte si před večeří umýt ruce!´ vyvolává smích i záchvěv strachu najednou. Získal jsi jejich respekt i jejich srdce, všech, i to mé, a to u trpaslíků není jednoduché, to mi věř. Jsme odtažití, tajnůstkářští, elfy a vlastně skoro všechny jiné rasy nemůžeme ani cítit, obalujeme se hradbou z hrdosti a neústupnosti a... Ale to všechno ty víš daleko lépe, než kdokoliv jiný široko daleko. Snad možná krom čaroděje, s ním bys asi mohl sdílet všechny tyhle naše roztomilosti od večera do rána a ještě byste neměli dost.

…Když už jsme u čaroděje, neviděli jsme ho tu nějakou dobu, tak doufám, že je to dobré znamení a ne naopak - ten starý ješita má sklony do všeho strkat nos, i tam kam… ach, ano, já vím, já vím, už mlčím… zkusím to.

Nejez moc hub, nedělá ti to dobře na žaludek a víš, co se stalo po posledním čaji z těch červených muchomůrek, že ano? Ne, nebudu to nikde vyprávět, pusu na zámek a hlavu na špalek, máš mé královské slovo.

Hora ještě stojí, takže víš, kde nás najdeš. Dobře pochoď.

S láskou

tvůj Thorin

   

Statistiky

Návštěvníci
1680
Články
1295
Odkazy
34
Počet zobrazených článků
3501052
   

Toplist

TOPlist

   
   

Patolozka.drabbles.cz

patolozka.drabbles.cz