Aktuálně probíhá přesun stránek na novou doménu.Pat.

 

 

   

Přihlášení  

      

    | 
   

Online uživatelé  

Žádné
   

Prohlášení  

Na těchto stránkách najdete příběhy z různých fandomů, práva na neoriginální postavy jsou vyhrazena jejich autorům, práva na ostatní postavy náleží autorům děl.

Uveřejněné povídky dominantně popisují příběhy mezi postavami stejného pohlaví, uvědomte si to, prosím, než se začtete. Byli jste varováni.

 

   

Do ut des 8

Hodnocení uživatelů:  / 5
NejhoršíNejlepší 
Podrobnosti

Do ut des

 

Dopis od Tonyho IV.

 

K rukám Lokimu, tomu zavšimenýmu prevítovi, ať si tam klidně shnije zaživa, dostane-li tu možnost!

 

Hej, hej, hej, héj, brzdi, bože, trochu, abys mě tu samou láskou, něhou a pochopením nezalknul, víš, že na tom moje srdce není zrovna nejlíp!

Člověk na tebe myslí, kudy chodí, lítá, vynalézá, zachraňuje svět a tak vůbec, krouží kolem tebe jako baletka u klece s divou zvěří, pošle ti svou oblíbenou pochoutku z dětství (kterou tvé posunuté smysly zřejmě nedokázaly náležitě ocenit, tvoje škoda), ještě ti pochválí tu tvou zhýralou múzu z vodní říše (mimochodem, díky za ni, ještě jednou, moje sny jsou teď o poznání… žhavější - Jarvis tvrdil, že jsem za noc úplně omládl), aby snad neutrpěl tvůj královský majestát, Loki, synu všemocného Odina, jak se tím tak často a halasně oháníš, a ty takhle? Chtěl jsi poznat Zem? Chtěl jsi poznat mě? No, tak poznávej a uč se, víc příležitostí se ti nedostane, trust me, baby, I am Jedi a nebudu na tebe váhat s použitím síly. Jo, z Hvězdných válek by ses měl poučit! (Nebo radši ne… špatný nápad… zapomeň na to. Stejně bys patřil na tu špatnou stranu. Rohatou stranu. Ale tam aspoň s tou kůží šetřili, což jim přidává spoustu bodů.)

Co se tvého táty týče, já jsem s ním na rozdíl od tebe v pohodě, plánujeme spolu žít v míru nějakých pěkných pár desítek příštích let (nebo minimálně do tý doby, než nám nějaký jeho další syn přijde na Zem dělat osinu v zadku, ale mám dojem, že jich víc podobných nemá, takže smůla, zlato). Vlastně mi taky furt něco dluží, když se tu teď zahazuju s tebou - tím, kdo mu tak trochu pocuchal nervy -, víš? (A s cizíma se vždycky jedná líp než s vlastníma, tak si to tak neber, koloušku, Tony ti to bebí na dálku pofouká.)

Možná jsme si nedali pivo a možná si ho ani nikdy nedáme, nevypadá právě jako nasávací typ, ale to hravě obstaráme my s Thorem, když to musíš vědět. Jo a už jsem taky pochopil všechny důvody těch tvých asgardských pánů, proč se mu nedívají do očí. Teď nadejde chvíle tvého prozření, Loki… Počkej. Ještě chvilku. Neboj, už to bude, ale úplně vidím, jak se ti očekáváním ježí vlasy (nebo je to možná statickou elektřinou ve vězení, že by?). Tak už? Připraven? Naježen? Velké odhalení nastává – tři, dva, jedna… teď: Víš, ježečku, mně úplně stačil pohled do jeho… OKA. A ten mluvil za vše! A dokonce se na mě usmál (vypadalo to, že zuby má všechny). Někdy ti třeba ukáže fotku, já si tu svou už dal do památníčku. Bylo to vážně milý a ty furt jen soptíš. Měl bys ten svůj rodinný konflikt už překlenout, za někým si s tím zajdi jako každej normální člověk. Jo, ty vlastně nemůžeš! Málem, ale jen MÁLEM, jsem na to zapomněl. Ovšem vsadím se, že ty ne!

A ještě než si vyjasníme něco dalšího, ti povím, že – ne, žádný papír ti nepošlu! (Ještě bys s ním podpálil palác a bylo by to na mě. A že by snad tvá touha pramenila z toho, že by ses chtěl naučit skládat vlaštovky nebo origami, na to ti neskočím. Bylo by z toho zas něco vražednýho. A neoháněj se jinými věcmi – dobře vím, že toaletní papír na Asgardu vedete).

Takže, abych se k tomu dostal… s tím svých podivným vztahem k ženám bys měl taky něco dělat. Sice mám za to, že se ti tady na Zemi vytvořil poměrně slušný fanklub, ale podobný má i Jack Rozparovač, Godzilla nebo Frankenstein. Nic pěknýho, vážně, ty holky by tě roztrhaly zaživa, ať už z jakýchkoliv pohnutek, ještě než bys promluvil (což by se mi vlastně líbilo, kdyžtak mi dej vědět, kdyby ses sem chystal, a já si koupím lístky do první řady).

Každopádně - Pepper není žádná moje konkubína, ty jeden zvrhlíku. Ona je… vlastně ani nevím, čím vším pro mě je (i když Fury by to určitě nějak náležitě a uceleně vystih, spolu s mým psychologem, psychiatrem a tetou Emily), obyčejně je velmi klidná a trpělivá, ale měl bys ji vidět, když se rozparádí, to by ses pak klepal strachy i se všema těma svýma sexistickýma kecama jako třeba před… svou matkou! (Hmm, rázná to osoba, ženská-neženská. Kdybys po ní zdědil jen trochu jejího taktu a vystupování, pochopil bys už dávno, že ženy světem vládnou a my si to jen tak trochu nalháváme…)

Ostatně, když už jsme u toho… otázka tvého původu je mi vůbec nějak nejasná. Nemohl by ses o ní ve své dalším působivém stylistickém cvičení alespoň okrajově zmínit, mezitím, co mi budeš líčit, jak otravný a nízký se ti zdám? Tuhle část si vážně náležitě vychutnávám, to proto mám vždycky v dosahu trochu máslovýho popcornu (dokonce i Huginovi chutnal - čím ho tam krmíte, že vypadá tak vyhuble?). Lepší než nejnovější Nepostradatelní, fakt.

A abych vyhověl i tvému niternému přání, rozloučím se s tebou po tvojem vlastním bojovým proslovem:

„Ty, podlá mršino, které by se ani kulhavý nedotkl svou protézou, i kdyby mu ji pak vydezinfikovali Savem, dej pozor na to, co ti padá od huby, nebo by ses taky moh setkat s osudem horším, než je smrt nudou a přejedením kanci a kuřaty. Třeba se střelou Jericho…“

Pa, puso

Anthony Stark, z mojí vůle a dílem mého brilantního mozku Iron Man, šéf Stark Industries a ten-který-ti-vždycky-rád-ukáže-správnou-cestu-do-pekel

PS: Asi jsi to špatně pochopil, ale místo na hlavním nádraží není zrovna čestné. Ovšem, pro tebe, drahý Loki, rozhodně dostačující. A protože jsi v Natašiných vzpomínkách zůstal vryt opravdu hluboko, označila místo tvého posledního odpočinku právě tam. Představ si prostor plný lidí, potu, spěchu, odpadků a sem tam i moči. Cítíš to? Ano, přesně to je nádraží.

PS2 na tvé PPS: i-Phone je telefon jedné z firem, která mi ještě nepatří, ale Thora nějak zaujalo to jabko na zadní straně, netuším sice proč, ale já těm jeho psím očím prostě nedokázal nic odmítnout. Je to taková poměrně multifunkční věc, bez které se my, lidé, už skoro ani neobejdem (tedy, není-li to nutné, jako třeba v případě záchrany světa nebo vlastního krku). Až s ním Thora naučím řádně pracovat, třeba ti ho někdy pučí.

PS3: Toho hada, prosím, nějak náležitě pojmenuj a chovej se k němu s úctou. Přece jen – je produktem Starkovy technologie a já si svých miláčků hledím… Viď, Moulo?

Komentáře   

 
+1 # Patoložka 2014-12-19 14:53
Chudák Tony je tak zaneprázdněný a ještě k tomu dostane na krk Lokiho... Aby se nám samou péčí nestrhnul ;-) Líbí se mi, jak se tím baví, ono možná není na škodu mít takového Lokiho (tentokrát neškodného) na druhém konci "drátu", obzvláště pro někoho, kdo musí být stále v jednom kole, jinak se nudí ;-))
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+1 # anizne 2014-12-19 19:11
Myslím, že si to dopisování užívají oba, styl "urazím tě víc než ty mě" je k popukání. Ale protože avengers nijak moc nerozumím a neznám postavy, neužiju si to tak, jak bych asi měla.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Sitara* 2014-12-20 20:01
ÚŽASNÝ! Tony byl v extra formě :lol:
Paráda prostě. Můj obdiv :heart:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
   

Statistiky

Návštěvníci
1680
Články
1295
Odkazy
34
Počet zobrazených článků
3510923
   

Toplist

TOPlist

   
   

Patolozka.drabbles.cz

patolozka.drabbles.cz