Aktuálně probíhá přesun stránek na novou doménu.Pat.

 

 

   

Přihlášení  

      

    | 
   

Online uživatelé  

Žádné
   

Prohlášení  

Na těchto stránkách najdete příběhy z různých fandomů, práva na neoriginální postavy jsou vyhrazena jejich autorům, práva na ostatní postavy náleží autorům děl.

Uveřejněné povídky dominantně popisují příběhy mezi postavami stejného pohlaví, uvědomte si to, prosím, než se začtete. Byli jste varováni.

 

   

Do ut des 6

Hodnocení uživatelů:  / 7
NejhoršíNejlepší 
Podrobnosti

Do ut des

 

Dopis od Tonyho III.

 

Vážený Všeotče Odine,

dnes jsem od Vašeho syna Lokiho obdržel dopis a dar s omluvou však-Vy-víte za co. Je mi jasné, že je to Vaše zásluha a opravdu za to děkuji. Přesto musím říct, že my lidé na Zemi dnes už podobné neškodné žertíky neřešíme na kolbišti ani odplatou za uraženou ješitnost či snad vyhlášením války; od toho máme výzvědné a špionážní služby a politiky, ale to by byla jiná pohádka a musím připustit, že daleko děsivější, než pár ve šprýmu myšlených slov (vím to moc dobře, naboural jsem se jim do databází několikrát). My chlapi si prostě obvykle dáme pár do zubů a pak se spolu řádně napijem. Pro příště tedy není taková ochrana potřeba, dokážu si ohlídat záda sám a nejen ta. Jsem přece Iron Man, však víte, železný muž vyznamenaný za služby světu a tak vůbec.

Veškeré ostatní záležitosti bych rád s Vaším synem dořešil osobně (tedy poštovně) a proto žádám, abyste naši další korespondenci už více nekontroloval a už vůbec mě nenechával sledovat. Proti pozornosti žádný dišputát, kamery nás američany stejně sledujou dnes a denně, ale co je moc, to je moc. Do vany mám v úmyslu chodit jen se svou kačenkou! Chápu, co dávám v šanc, to mi věřte, měl jsem s Lokim tu čest více než jen tváří v tvář, přesto doufám, že mi jako poškozené straně vyhovíte.

Doufám, že se Asgardu i Vaší rodině daří dobře a posílám pozdravy od pozemské základny hrdinů.

Anthony Stark, Iron Man, šéf Stark Industries a přítel Asgardu

PS: To moje předešlé pozvání na pivo či dvě samozřejmě stále platí, pokud Vám to Thor vyřizoval, ale ty kyselé hady byste do vězení možná pustit měl. Ne, že by byli jedovatí, to jediné jim k dokonalosti chybí, ale jsou tak kyselí, že by mohli být dobrou zbraní na krocení určitých typů vězňů.

 


 

Drahý Loki Odinsone, mladší princi asgardský a pane asgardské jízdy,

(Napsal jsi to do toho prvního dopisu tolikrát, že jsem neodolal pokušení vyzkoušet si to na vlastní uši a Jarvis tím byl nadšený, viď, Jarve? Mimochodem, používáte fakt skvělý papír – není to taky kůže, že ne? To už by bylo přehnaný…)

tvůj humor je vážně dobrý, skoro jsi mě dostal. Kdybys neměl ještě trochu těch – však víš – čarovacích a rukou-mávacích schopností navíc a taky ty sklony všechno přehnaně zveličovat a přivlastňovat si, co není tvoje, tak bys do místního buranskýho koloritu hravě zapad. Buřičů tu máme celý města a někteří jsou dokonce tak slavní, že se po nich pojmenovávají ulice a parky. Prokletí francouzští básníci udávali tón celý jedný éře pozemských dějin, jo, to byly zlatý časy… (Tak mě napadá, že já ještě žádnou ulici nemám. Že bych dostatečně nevyčníval z řady? Chm.) Takže i když nemám tucha, co je hodno asgardského prince (protože, no… však víš, jednoho znám celkem důvěrně, alespoň co se stolování a hula hula tanečnic týče, ale on je asi výjimka z pravidla nebo co), vypadá to, že ses při vymýšlení svých dopisů pobavil stejně dobře jako já, třebaže to naposled asi nebyla až taková prča, jestli tě pak za to čekal tvůjtátův všeřev. Škoda, že ti sebral ty kyselý hady, bývali by tě vzpružili. Snad ti je ještě pošle. Mám jich tu teď tolik, že nevím, co s nima a meziplanetární odbytiště by se mi šiklo.

Každopádně… dík za dárek. Mou sbírku uměleckých děl určitě povznese. Pepper měla trochu výhrady, abych ho pověsil do obýváku, kam mi občas – představ si to - chodí lidi (vlastně na mě ječela skoro tak moc, jako když jsem minule chtěl jenom trochu obměnit výzdobu své vlastní podzemní laboratoře a za Pollocka si tam dal plakát Iron Mana. Ovšem jako správný chlap a šéf jsem to uhájil, Iron Man má přece styl.), tak jsem ho zatím uložil do ložnice. Jen jsem si tak říkal… nechtěl jsi mi tím něco neznačit, že ne? Nejseš ještě navíc i mořská panna, co, kotě? Google mi nedokázal říct, jestli je to možný, a co strejda Google neví, to je ve hvězdách. Ten jeden, jako by ti totiž z voka vypad. A ten druhej… No, jestli jsi na tohle koukal za bezesných nocí, pak už chápu, kde se vzaly ty tvoje narcistické sklony.

Posledního samuraje ti po tom vašem ptákovi pošlu, jen co ho někde najdu v knižní podobě. Nebo bys moh říct Thorovi, aby ti ho stáhnul do svýho i-Phonu, až bude mít zase cestu kolem, protože DVD-čko asi ve věznici nemáte, což? O tom se nedá jen tak mluvit, to se musí vidět…

Ovšem s rande tváří v tvář bych vážně ještě počkal, tak daleko ještě nejsme, beruško. Myslím, že výuku starobilštiny v klídku sfouknem i takhle. A třeba tě v rámci převýchovy zvládneme i trochu ponovit, abys tady jednou, až si to všechno odpykáš, nečouhal jako herec z antické tragédie.

Nat i Bruce jsem pozdravoval. Říkali, ať ti vyřídím, že jestli ještě jednou vstoupíš na Zem, tak ti utrhnou hlavu a vystaví ji na kůlu na hlavním nádraží. Nejsem si jistý, jak přesně to mysleli, ale vypadali docela navážno… znáš je… asi si to ještě všechno moc berou – ničení světa, výhružky smrtí a tak vůbec. Ale stejně bych je radši nedráždil, občas se mi klepou i součástky v obleku, když se spolčí a já jsem na cílové straně jejich terče. Lepší nestát proti nim.

No nic. Musím končit. (Zase sem někdo leze.) Měj se tam… však-sám-dobře-víš-kde

Tony Stark, všemi oleji promazaný Iron Man, ochránce světového míru

PS (ještě než ten výtah vyjede): Už to ti asi došlo, ale kdyby ti tam náhodou zakrněly mozkové buňky – už za tu vypsanou ruku bych tu omluvu přijal, ale bacha na karpály.

PS2 (sakra, už jsou skoro tady): Jo, viděl jsem tvýho bráchu stolovat, mimo jiných byl také jedním z těch, kdo se ocitl v mým obýváku. A musím bohužel zkonstatovat, že to hned po Huginovi byla pro můj peršan smrtelná rána.

Ale teď už fakt pa

T.

Komentáře   

 
+1 # Sitara 2014-12-10 16:21
Wow, tak tenhle dopis (dopisy) spolu s tím úplně prvním od Lokiho jsou u mě zatím na absolutním vrcholu :lol:

Do vany mám v úmyslu chodit jen se svou kačenkou! :lol: :lol:

Spousta krásných výrazů a obratů a... prostě to k Tonymu báječně sedí. Fakt super. Děkuju :heart:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Patoložka 2014-12-10 19:02
O ou, Tony asi nemá rád, když ho někdo špehuje;-) Každopádně taky vypadá na filmového fandu a fandu do titulů. Mimo jiné... :lol: :lol:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Lanevra 2014-12-11 11:40
Kachnička mě samozřejmě položila. :D Ale stejně, existuje jenom jediný člověk, který by si troufl napsat takovýhle dopis, a vůbec dopis, Odinovi a tím je Tony. :D I když, je na dopisu vidět, že byl vlastně hodně uctiví. :-*
Držím Tonymu palce, aby dostal svou ulici. :lol:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Tamten Loki 2014-12-11 12:04
Paráda :-D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # kamci 2014-12-12 19:38
to je tááák zábavný :D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
   

Statistiky

Návštěvníci
1680
Články
1295
Odkazy
34
Počet zobrazených článků
3510898
   

Toplist

TOPlist

   
   

Patolozka.drabbles.cz

patolozka.drabbles.cz