Aktuálně probíhá přesun stránek na novou doménu.Pat.

 

 

   

Přihlášení  

      

    | 
   

Online uživatelé  

Žádné
   

Prohlášení  

Na těchto stránkách najdete příběhy z různých fandomů, práva na neoriginální postavy jsou vyhrazena jejich autorům, práva na ostatní postavy náleží autorům děl.

Uveřejněné povídky dominantně popisují příběhy mezi postavami stejného pohlaví, uvědomte si to, prosím, než se začtete. Byli jste varováni.

 

   

Do ut des 1

Hodnocení uživatelů:  / 10
NejhoršíNejlepší 
Podrobnosti

Do ut des

 

Dopis od Lokiho I.

 

Můj ctěný úhlavní nepříteli Starku,

 

v rámci trestu, jenž mi byl zde na Asgardu uložen, mi král Odin nakázal vyvolit jednoho z Midgarďanů, jemuž jsem podle jeho slov učinil příkoří, tomuto se omluvit a dopisovat si s ním po tu dobu, dokud neuznám vaši kulturu a suverenitu rovnou asgardské.

 

Vybral jsem si tebe. Nebť jsi jediný Midgarďan, jehož intelekt je dostačující ke konverzaci se mnou, pakliže budu užívati vět holých, jejichž obsah nebude pro tvůj podřadný mozek příliš zatěžující.

 

Budiž tedy, začnu omluvou; tímto se ti hluboce omlouvám, že jsem při našem střetu ve tvém sídle neužil všech dostupných prostředků ke tvému rychlému usmrcení. Defenestrovat tě bez jistot, že tě to připraví o tvůj mrský život, bylo vskutku nedbalé. A přinášející zbytečné komplikace nám oběma. Mohu tě tedy ujistit, i na svou čest přísahat, že ve střetu příštím bez rozpak oddělím tvou hlavu od těla a tak ti zajistím rychlou a spolehlivou smrt.

 

To ti slibuje Loki Odinson, druhorozený princ asgardský. (Ano, stále ještě jím jsem a navždy budu, smrtelníku. Považuj si proto té cti, jež se ti dostává, když můžeš číst tyto řádky.)

 

K druhému bodu mého trestu; jsem uvězněn v kobkách pod Odinovým palácem. Věz, že vím, jak moc tě taková představa těší, proto mi bude radostí rozehnat tvé plané naděje na to, že jsem barbarsky napínán na skřipec a hrůzně mučen rozpáleným ostřím vráženým do žeber. Můj pobyt zde je poklidný. Dostal jsem vlastní celu, měrnou na tři velikosti té běžné. Mám dostatek knih ke čtení, postel pohodlnou a teplou a klidu tolik, kolik se mi v předlouhém životě nedostalo. Vesměs bych tedy mohl prohlásiti, že můj pobyt zde je téměř odpočinkem, oproti létum minulým, snad jen společnost mi kazí radost ze života vězně.

 

Dnes přivedli dalších dvanáct zajatců. Většina z nich byli Asgarďané zrna hrubého, jako veškerá zdejší spodina. Být králem, zavedu trest smrti a tyto bezvýznamné produkty společnosti trvale eliminuji, neboť jen tak lze zabránit stejnému nechutnému přemnožení, jaké se, k mému politování, událo na Midgardu. Ach ano, tvůj svět, smrtelníku, byl dříve poklidným místem, když tvoji souputníci ještě neničili jeho krásu. Pláně byli zelené a táhnoucí se až k obzoru. Lesy husté, vonící životem a šumící prastarou písní samotného stvoření. Tehdy, nebudu zapírat tuto pravdu, jsem si Midgard zamiloval. Je taková škoda, že díky vám zhynul v bolestech a s dýkou v zádech, kterou mu srdce prokláli vlastní děti, jež s láskou stvořil a opatroval.

 

A pak že já jsem bohem lží a zrady; co vy můžete říct o zradě vůči vlastnímu světu? Ne, neodpovídej, smrtelníku, popadá mne hněv, jen si představím, jakých bezvýznamných výmluv by se mi od tebe dostalo. Raději obraťme list a hovor k věcem prostším, která zbytečně nebudou napínat tvůj intelekt k bolesti a mou trpělivost na samou mez snesitelnosti.

 

Nuže... kromě klidu, a mnohdy tak postrádaného ticha, se mi tu dostává stejně královského jednání, na jaké jsem zvyklý. Kupříkladu jídlo; k dnešní večeři jsem měl dva kance a deset kuřat. Zapíjeno medovinou, sladkým to mokem bohů, který ty, ubohý smrtelníku, nikdy nepoznáš. To vše jsem si mohl vychutnat bez společnosti bezustání prskajícího a plivajícího Thora, říhajícího Volstagga a chvástajícího se Fandrala. Stěží si umíš představit, jakou úlevu mi to přináší.

 

Nyní, ač mne to vskutku nezajímá, jsem nucen tě požádat, abys mi sdělil něco ze svého života nebo nudných skutcích, které jsi od mého odchodu z Midgardu vykonal na obranu svého světa. Doufám alespoň, že budeš stručný a tvá odpověď nebude zmatená či snad kočičí prackou napsaná, nemám času ani chuti luštit tvůj dopis, to raději budu čelit hněvu Všeotcovu.

 

Netrpělivě tedy očekávám tvou odpověď, jestli ji nedostanu do jednoho týdne, tvoji potomci zemřou bolestivou smrtí.

 

Tvůj, ve své nenávisti Ti stále oddaný, Loki

Komentáře   

 
+5 # anizne 2014-11-25 07:19
Tak toto je nejlepší omluva, jakou jsem kdy četla :D .
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+4 # Lady Corten 2014-11-25 08:27
Dokonalost. Takto vše obejít a přitom splnit to, co se po něm chce a s takovou elegancí by už snad krom Lokiho dokázal učinit jen Severus.
Jsem moc zvědavá co mu Tony odepíše. Hihi, ten mu to určitě všechno pěkně vrátí jak bumerank.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+4 # Tamias01 2014-11-25 09:08
Tak krásně se omluvit a přitom urazit při témeř všem co napíše je umnění. Už se moc těším na odpověď co dostane.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Lanevra 2014-11-25 10:42
To, že Loki využije všechny příležitosti jak někoho urazit je docela jasná věc, takže jak to, že to nebylo jasné Odinovi? Mělo mu hned dojít, že si bude Loki nepokrytě leštit své zraněné ego o chudáka Tonyho. :D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+1 # Patoložka 2014-11-25 11:04
:lol: :lol: :lol: :lol: Merlinkotku, já se tak těšila! A to jsem si to hezky naplánovala, ani jsem nějak netušila, jak dobře;-) Každopádně, když se mi to dostalo do ruku, tak jsem se strašně bavila. Stále se bavím a jen žasnu, protože Loki je... no, prostě Loki, bůh, princ, modrá krev a tak vůbec. Úžasné. Teď jen, co s tím provede smrtelník ;-) :heart:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+1 # kamci 2014-11-25 18:30
přestože jsem tyhle filmy neviděla, ani mně nelákají, tak tenhle dopis je bomba :D . Dokonalý způsob, jak na někoho naházet kýbl urážek pomocí naprosto slušného slovníku :roll:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+2 # Sitara 2014-11-26 00:19
Můj bože, tak tohle je naprosto geniální!!! :lol: Musím se přiznat, že jsem nejprve pociťovala lehkou nedůvěru, povídky v dopisech jsou ošemetná věc, a tady jsem si to nějak nedokázala představit, ale už první odstavec mě napnul do pozoru, při druhém jsem dusila rukou smích, což nefungovalo, kousání do ruky je nic moc, takže jsem skončila dusící se malým polštářkem, protože v tuhle noční dobu by byl hlasitý smích naprosto nevhodný. No vážně. Dokonalost! Asi si to budu číst pořád dokola. Wow, jsem úplně vedle sebe. Smekám, tleskám a klaním se až k zemi :lol: A děkuji :heart:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+1 # Tamten Loki 2014-11-29 23:30
Skvělé! Začátek je vpravdě luxusní. :-D :-D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Kirasi 2015-02-12 19:02
Jajky :lol: :D loki to s tou omluvou doopravdy zabil :D :D :lol: hoooodně dobrý :roll:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # lokinda 2015-11-17 10:42
Tak tohle by mě mohlo i docela bavit :lol: Loki píše opravdu krásně a zároveň tam je i ta jeho nenávist. Jen mě trochu překvapuje, že se Loki umí přežrávat.. :lol: to bych od něj fakt nečekala :lol: A nechápu jak tady někdo může psát že ty filmy neviděl.. -.- mažte si to hned stáhnout vy neandrtálci! :lol:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
   

Statistiky

Návštěvníci
1680
Články
1295
Odkazy
34
Počet zobrazených článků
3501024
   

Toplist

TOPlist

   
   

Patolozka.drabbles.cz

patolozka.drabbles.cz