Aktuálně probíhá přesun stránek na novou doménu.Pat.

 

 

   

Přihlášení  

      

    | 
   

Online uživatelé  

Žádné
   

Prohlášení  

Na těchto stránkách najdete příběhy z různých fandomů, práva na neoriginální postavy jsou vyhrazena jejich autorům, práva na ostatní postavy náleží autorům děl.

Uveřejněné povídky dominantně popisují příběhy mezi postavami stejného pohlaví, uvědomte si to, prosím, než se začtete. Byli jste varováni.

 

   

Ashes of Armageddon - Zkázonosný prach 3

Hodnocení uživatelů:  / 12
NejhoršíNejlepší 
Podrobnosti

Ashes

Ashes of Armageddon - Zkázonosný prach

Kniha první - Ta temná polovina

Autor: Emily Waters; Překlad: Patoložka; Beta-read: Lady Corten, Sitara

http://www.hpfandom.net/eff/viewstory.php?sid=28048

Angst/Tragedy, Drama, Mystery/Suspense, Hurt/Comfort

VAROVÁNÍ: pro dospělé, násilí, sexuální situace a praktiky, znásilnění, smrti postav, odchylky od charakterů, slash

 

This story is based on characters and situations created and owned by JK Rowling, various publishers including but not limited to Bloomsbury Books, Scholastic Books and Raincoast Books, and Warner Bros., Inc. No money is being made and no copyright or trademark infringement is intended. This fanfiction was written by Emily Waters, czech translation was created by Patolozka.

ooOoo

PP: Doufám, že vás předchozí kapitoly neodradily. Tahle povídka je chvílemi opravdu mrazivá a dnes se trochu dozvíme proč. Přesto jsou v ní překrásné a hodně dojemné momenty.

Za poslední období se tomuto příběhu hodně věnuji, takže už mám poměrně slušný náskok, proto vznáším dotaz - měli byste zájem o lehce zrychlené přidávání? Možnosti jsou dvě - dvakrát za týden nebo jednou za týden dvě kapitoly. A neříkám, že vás ještě poslechnu (klidně se totiž může stát, že mi dojdou síly nebo čas nebo obojí), jen se ptám;-)

 

Kapitola 3 – Nelidské záměry

 

Severus otevřel ústa, aby se ještě na něco zeptal, ale jejich čas byl odměřen zaklepáním na dveře. Hermiona ho odvedla ven a předala ho Harrymu, který, překvapivě, uchopil Severusovu ruku do své a vyvedl ho chodbami Azkabanu ven. Severus ho následoval, beze slova protestu, a nechal se vodit za ručičku jako dítě.

 

Když se dostali z té obrovité, jednotvárné budovy a zastavili se u mola, dosáhl k nim chlad severního oceánu a Severus se mimovolně zachvěl. Avšak Harry neměl zájem čekat na loď, která by je odvezla domů. V ruce sevřel přenášedlo a o chvilku později už se oba ocitli, k Severusovu úžasu, v Godrikově Dole. Po všech těch letech, pomyslel si Severus se špetkou obav.

 

Aniž by pustil Severusovu ruku, Harry ho odvedl k dvoupodlažnímu domu, který muž poznával. Celé roky byl opuštěný, po smrti Jamese a Lily Potterových, ale teď už ne. Když stanuli uvnitř, Harry ho beze slova vzal na obhlídku domu. Severus ho otupěle následoval. V prvním patře se nacházely tři ložnice a dvě koupelny. Přízemí obsahovalo pokojíček, který byl předělán na studovnu, celkem přiměřeně velkou kuchyň, koupelnu pro hosty a jídelnu s velkým obdélníkovitým stolem, šesti židlemi a krbem.

 

„Za půl hodiny budeme jíst,“ pronesl Harry klidně. „Nejprve se ale musíš umýt. Smrdíš naprosto otřesně.“

 

Severus přikývl, nedovoluje si, aby ponížení obsažené v těch slovech prosáklo jeho myslí. Kontroluj se. Kontroluj. Kontroluj.

 

Harry ho odvedl ke sprše a ukázal dovnitř. Severus vstoupil a zjistil, že sprchový kout nemá… žádný závěs. Když začalo být zřejmé, že se Harry nemá k odchodu, aby mu poskytl trochu důstojnosti a soukromí, Severus svlékl své vězeňské šaty a hodil je na podlahu. Neřekl nic – protesty či prosby by jen zdůraznily jeho hanbu a on netoužil po ještě větším ponížení, než bylo absolutně nevyhnutelné.

 

Vešel do sprchového koutu a zapnul vodu, dovoluje příjemnému teplu, aby ho obklopilo. Cítil se v té sprše, i přes všechny okolnosti, naprosto senzačně dobře, až se mu z toho točila hlava. Voda smáčela jeho tvář, skrápěla mu záda, a on sklonil hlavu, dovoluje tak teplé vodě stékat po jeho po ramena dlouhých vlasech, aby je umyla.

 

V mysli se mu objevily vzpomínky na léto ve Tkalcovské ulici. Deštivé dny, slunné dny, bouřlivé dny, zamračené dny, horké dny, dny vyplněné veselými hrami…

 

„Jsi čarodějka!“

 

„Není pěkné říkat někomu takové věci!“

 

„Ale já jsem taky kouzelník!“

 

„Ty jsi ten Snapeovic kluk…“

 

Vzpomínka na Lily Evansovou – Lily Potterovou ho vytrhla ze stavu blaženého zamyšlení. Severus vzhlédl, jen aby se setkal s přesnou kopií Lilyiných očí, které si prohlížely jeho nahé tělo se zlověstným pohrdáním. Koutek Harryho úst byl zvednutý v lehce opovržlivém úšklebku.

 

Neskutečná hrůza toho okamžiku s ním otřásla do takové míry, že se mu podlomila kolena. Upadl by, kdyby ve sprchovém koutě bylo dost místa, ale místo toho se prostě otočil a ošidně vrazil přímo do stěny koutu. Okamžitě se stabilizoval a vypnul vodu.

 

„Co to bylo?“ zeptal se Harry chladně.

 

„Nic,“ odpověděl Severus naprosto klidným hlasem. „Nic to nebylo.“

 

Utřel se ručníkem a stále nahý následoval svého pána do ložnice, kde pro něj byl připraven překvapivě obyčejně vypadající oděv – trenýrky, tmavé kalhoty, jednoduchá bavlněná košile. Oblékl se pod Harryho sledujícím pohledem a usedl na kraj postele – své postele, jak předpokládal.

 

Harry na něj zlehka kývl. „Toto je tvůj pokoj. Dej mi vědět, kdybys v něm chtěl ještě něco dalšího.“

 

Severus užasle prozkoumal tu velkou ložnici. Byla tam manželská postel, noční stolek, obrovská skříň, knihovna a pracovní stůl se židlí. Mělo by ho to ukonejšit, ale namísto toho zjistil, že se cítí ještě hůř, než předtím. Ten náhlý záblesk normálnosti sloužil jen k tomu, aby odvedl jeho pozornost a zmátl ho.

 

„Takže,“ prohlásil Harry neutrálním hlasem, když spatřil výraz na jeho tváři. „Máš nějaké otázky?“

 

„Co se mnou chcete dělat?“ zeptal se Severus, čímž sám sebe překvapil.

 

Harry se vesele zasmál. „Na něco zapomínáš, Severusi. To, že tady jsi, nebyl můj nápad. Ačkoliv teď, když tě tu mám, myslím, že existují věci, které bych mohl udělat, aby tato… zkušenost stála za můj čas.“

 

Severus k němu vzhlédl, málem zapomněl dýchat. Pán tří relikvií smrti jeho pohled opětoval a černý oheň v jeho očích hrozil, že vyšlehne napovrch. Zranitelný, vyhublý, křehký sedmnáctiletý chlapec, kterého si Severus pamatoval, byl ten tam. Teď tady stál Harry téměř stejně tak vysoký jako Severus sám, ale na rozdíl od něj byl dobře osvalený a stavěný, což ukazovalo také na velkou fyzickou sílu. A jeho tvář získala přísnější výraz.

 

Harry tiše promluvil: „Musíš chápat, že po mně neporušitelný slib požaduje, abych chránil tvůj život, ale nezmiňuje se o tom, že bych měl být… milý.“

 

„Ne,“ zamumlal Severus zamyšleně, spíše k sobě než k Harrymu. Harry se shovívavě usmál. „Co se mnou zamýšlíte?“ zeptal se Severus navzdory svému přesvědčení. Neměl v úsmyslu pokládat otázky, protože to by pak bylo až příliš podobné doprošování, jenže ten tlak se zdál být nesnesitelný a slova vylétla z jeho úst o vlastní vůli.

 

Harry zmenšil vzdálenost, která je dělila, a vztyčil se nad ním jako hora, protože Severus stále ještě seděl na kraji postele a ani se nehnul. Harryho ruka přistála na jeho rameni, a pak k němu s důvěrnou krutostí dolehl ten mladý, chladně vyslovený šepot.

 

„Mám v úmyslu tě potrestat, Severusi Snape. Mám v úmyslu potrestat tě za všechno, co jsi kdy vykonal špatně. Mám v úmyslu potrestat tě za vraždu mých rodičů a za vraždu Albuse Brumbála. Mám v úmyslu tě trestat za posměšky a trápení namířená na Siriuse Blacka v hlavním štábu Řádu, dokud jsi ho neuštval k smrti. Potrestám tě za to, že jsi přestal s mými hodinami Nitrobrany, protože pro tebe byla ta prastará roztržka s mým otcem důležitější než to, abys mi umožnil bojovat proti Voldemortovi a ochránit mé přátele. Potrestám tě za to, že ses staral víc o vrbu mlátičku než o studenty, které bezmála zabila. Potrestám tě za to, že kvůli tobě přišel Remus Lupin o svou práci. Potrestám tě za každý okamžik, kdy jsi mě a mé přátele zastrašoval, zesměšňoval a zahrnoval výčitkami. Potrestám tě za každý bod, který jsi strhl Nebelvíru, ať už spravedlivě nebo ne. A potrestám tě za každého člověka, který zemřel ve válce, zatímco ty ses handrkoval s Temným pánem, aby tě nechal jít a ty´s mě mohl nalákat a přivést k němu.“

 

Severus ho vyslechl bez zachvění. „To je docela dlouhý seznam,“ odpověděl tiše. „Nejsem si jistý, zda budu žít tak dlouho, abych vyhověl takovému velkolepému plánu, pane Pottere.“

 

Harryho ruka sevřela jeho rameno. „Ne,“ sdělil mu Harry měkkým hlasem. „To nebudeš. A proto by ses měl považovat za šťastlivce.“

 

Severus zlehka přikývl a objal se pažemi. Cítil, jak mu po páteři běhá chlad.

 

„No,“ řekl Harry a jeho hlas zněl zvláštně pokojně a unaveně. „Můžeme se tedy jít najíst? Je čas večeře a musíš být hladový.“

 

Severus znovu přikývl a postavil se. Následoval Harryho do jídelny. Jakmile se tam ocitli, Severus se usadil, zatímco Harry prostřel stůl. Mávl hůlkou a jídlo se před nimi objevilo. Vůně jídla doháněla téměř k šílenství, ale Severus trpělivě seděl a čekal na svolení.

 

„Můžeš jíst,“ prohlásil Harry pobaveně. „Nebuď takový zbabělec, Severusi. Nemusíš být tak obezřetný a myslet si, že ti ublížím za každé porušení protokolu. Ubezpečuji tě, že ti ublížím bez ohledu na to.“

 

„Chápu,“ řekl Severus netečně. Zíral na jídlo před sebou – misku s rýží a kousky kuřete a zeleninou na vrchu. Nedokázal se přimět k tomu, aby otevřel ústa a začal jíst.

 

„Co je?“ dožadoval se Harry, když viděl, že se Severus ještě ani nepohnul.

 

„Mám prosbu,“ pronesl Severus sotva slyšitelným hlasem. „Chci… vědět… kdo z naší strany zemřel. Za války. Když jsem byl v Azkabanu, tak jsem žádal, aby mi ukázali seznam obětí, ale… odmítli…“

 

„Samozřejmě,“ řekl Harry. „No, jak víš, zemřel Temný pán a stejně tak Nagini. Bellatrix Lestrangeová. Crabbe zahynul vlastní hloupostí.“ Harry přidal několik dalších jmen, včetně jmen některých Smrtijedů. Severus ho netrpělivě poslouchal.

 

„Pane Pottere!“ vyštěkl nakonec. „Chci vědět, kdo zemřel z naší strany,“ zopakoval.

 

Harry mu věnoval podivný pohled. „Chceš vědět, kdo zemřel ze strany světla,“ opravil ho.

 

„Ano, prosím.“

 

„Odpověď je ne,“ prohlásil Harry chladně.

 

Severus cítil, jak se mu sevřelo hrdlo. „Proč ne?“ zašeptal, i když už odpověď předem znal.

 

„Nezasloužíš si to vědět.“

 

Severus zíral do svého talíře, neschopen přimět svaly, aby se hýbaly.

 

„Jez,“ přikázal Harry kategoricky.

 

Po několik minut seděl Severus zcela v tichosti. Harry se propracovával svým vlastním jídlem, aniž by mu věnoval pozornost. A pak, když Severuse zaplavil naprostý, oslepující, všepohlcující pocit hněvu, se vzdorovitě kousl do rtu a odsunul veškerou opatrnost a zdravý rozum stranou. Neočekávaně vstal, popadl svou misku s pokrmem a hodil s ní proti zdi. Zvuk rozbíjejícího se porcelánu ho uspokojil. Jídlo se rozlétlo pod stůl a znečistilo dřevěnou podlahu.

 

Harry sedící u stolu naproti němu pozvedl oči a usmál se.

 

Komentáře   

 
0 # arkama 2014-05-16 05:09
Ja si myslim,ze kapitolka 2x za tyzden by bola super ak ti to tak ide
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # arkama 2014-05-16 05:14
Napisem dlhy komentar a uverejni mi to len prvu vetu! Potom vyzeram ako ignorant. Vsetci,co pisali,ze enmusia zleho Harryho, mozu banovat,pretoze je to podla mna napinave a dobre napisane aj prelozene. Neviemsazbavit pocitu, ze aj Harry si vyriesi svoje pokanie cez Severusa, pride mi jeho konanie ako niekoho s postraumatickou poruchou. Jednym slovom dobre. Tesim sa Na dalsi diel. Dik
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # jiřina.rakova 2014-05-16 05:56
Já temného Harryho taky moc nemusím, ale
tahle povídka je vážně zajímavá a moc
dobře přeložená. Já bych byla pro přidá-
vání dvou kapitolek jednou za týden.
Bylo by víc čtení najednou. Tyhle
kapitolky jsou docela krátké.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # KatherineSevia 2014-05-16 05:56
Uzastne napinave :o som zvedavá na Severusove tresty 3:) a keby to zaležalo na mne ttak by som brala novu kapitolu každý deň :-D :-D Takže budem velmi rada keby boli 2 za týždeň ;-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Katashi 2014-05-16 11:28
Mám z toho brutální mrazení v zádech. Zbožňuji povídky kde je Harry mocný, sebevědomý a temný. Teda samozřejmě, že nic se nemá přehánět. Ale stačí mi vědět, že to má dobrý konec.
Kapitolky dvakrát týdně by byli super.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Desire 2014-05-17 08:36
Já jsem si přečetla první dva překlady kapitol a bylo mi naprosto jasné, že už nemůžu čekat na další. Šla jsme přelouskat originál a je to úplně skvělé. :)
Ale čeština je čeština, jsem ráda, žes to začala překládat. Díky :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Tesska 2014-05-18 14:20
Z toho Harryho tu človeka fakt mrazí. Chudák Severus, máme za sebou ďalšiu ukážku poníženia... :o
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Lachim 2014-06-08 20:58
Koukám, že je zaděláno na první konflikt. I když po pravdě řečeno, moc si nedovedu představit takhle mstivého Harryho. Pěkná kapitolka.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Profesor 2014-09-14 14:02
Tohle je síla. Nejděsivější je ta zdánlivá normálnost s temným podtextem.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # sisi 2016-01-05 17:55
vskutku temná povídka, žádný hračičky,žádný (zatím) citečky, ale velký bod za to, že se Harry pustil do bydlení v sídle předků. To je moc fajn, že tam bydlí. :-?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
   

Statistiky

Návštěvníci
1640
Články
1295
Odkazy
34
Počet zobrazených článků
3442887
   

Toplist

TOPlist

   
   

Patolozka.drabbles.cz

patolozka.drabbles.cz