Aktuálně probíhá přesun stránek na novou doménu.Pat.

 

 

   

Přihlášení  

      

    | 
   

Online uživatelé  

Žádné
   

Prohlášení  

Na těchto stránkách najdete příběhy z různých fandomů, práva na neoriginální postavy jsou vyhrazena jejich autorům, práva na ostatní postavy náleží autorům děl.

Uveřejněné povídky dominantně popisují příběhy mezi postavami stejného pohlaví, uvědomte si to, prosím, než se začtete. Byli jste varováni.

 

   

Ashes of Armageddon - Zkázonosný prach - úvod

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 
Podrobnosti

Ashes

ASHES OF ARMAGEDDON – ZKÁZONOSNÝ PRACH

Úvod k povídce

Autor: Emily Waters; Překlad: Patoložka; Beta-read: Lady Corten, Sitara

http://www.hpfandom.net/eff/viewstory.php?sid=28048

Angst/Tragedy, Drama, Mystery/Suspense, Hurt/Comfort //Překlad anglického názvosloví (abyste měli jasno hned od začátku): úzkost/tragédie, drama, záhada/napětí, ublížení a následné utěšování

VAROVÁNÍ: pro dospělé, násilí, sexuální situace a praktiky, znásilnění, smrti postav, odchylky od charakterů, slash

Na celou povídku uvaluji rating 18+! A říkejte si, co chcete!

Rozsah: 140 tis. slov, 69 kapitol

 

This story is based on characters and situations created and owned by JK Rowling, various publishers including but not limited to Bloomsbury Books, Scholastic Books and Raincoast Books, and Warner Bros., Inc. No money is being made and no copyright or trademark infringement is intended. This fanfiction was written by Emily Waters, czech translation was created by Patolozka.

Popis příběhu: Temný (a to jako vážně!), otrocký příběh s temným Harrym odehrávající se po válce ignorující epilog. KNIHA PRVNÍ: Co když Harry nikdy neprožil setkání s Brumbálem na nádraží King´s Cross? Severus Snape přežije uštknutí Nagini a probudí se z pětiletého komatu, jen aby byl zotročen opravdu rozzlobeným, pomstychtivým a velmi mocným Harry Potterem. KNIHA DRUHÁ: Válka doopravdy skončila a Severus i Harry přežili všechno to utrpení. Jenže si v sobě stále nesou všechny zkušenosti z dvouměsíčního pobytu v Godrikově Dole.

PP: Ano, já vím, že to opravdu zní děsivě a po pravdě – celé to děsivé opravdu je, jenže… všechno má své jenže, že? Tento příběh mě prostě skutečně pohltil. Naprosto a dokonale. A to nejsem na horory, ani thrillery, ani krváky nebo podobné filmy či knihy. Mám ráda detektivky a některé akční, to je pravda, jo a romantiku, někdy. A tohle je… já vlastně nevím, co to je… Ale i když jsem měla při čtení husí kůži, nebo jsem se z toho cítila pod psa, tak pod tím vším jsem věděla, že to prostě dobře dopadne. Možná na mě tak působila ta pěkná, čtivá angličtina, nebo příběh, nebo já nevím ani co… ale je to tak. A i když je to povídka dosti rozsáhlá, s počtem kapitol, který se mi v náhledu ani nevejde na monitor, tak bych vám ji ráda předložila ve své sbírce snarry příběhů, protože TOHLE opravdu stojí za to!

PS: Končí to dobře, vážně, i když to má v popisu tragédie!

Povídka bude za laskavého přispění Lady Corten a Sitary vycházet v pátek. Kapitoly jsou poměrně krátké, tak jsem si dala závazek, že to prostě vždycky stihnu. A budu se o to snažit. Zatím mám poměrně slušný náskok a jak to bude dál, to uvidíme...

Komentáře   

 
0 # Tesska 2014-04-25 19:14
No, znie to zaujímavo a vážne som sa vydesila zmienkou pri násilí atd., ale bude to zasa niečo z iného súdka a ja viem, že ty vyberáš iba kvalitku, takže ti verím + končí to dobre, takže nikto dôležitý z hlavných postáv nezomrie - dúfam. Teším sa vážne a buď si istá, že piatky budem netrpezlivo očakávať. :-*
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Patoložka 2014-04-25 20:20
Jednou jsem se o tom zmínila někde na zahraničním webu a dostalo se mi odpovědi, že je to opravdu velmi známá a uznávaná povídka. Takže se moc těším;-) :heart:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # kamci 2014-04-26 15:31
vypadá to vážně zajímavě, ale asi počkám, až tu bude celý překlad. Čekat pokaždé na další díl u povídky, která se zdá být hodně napínavá mi nedělá dobře 8)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Patoložka 2014-04-26 20:32
Nooo, tak to si ještě počkáš;-) Zatím mám připraveno 11 kapitol, ale v poslední době jsem měla hodně práce, takže jsem se k tomu nedostala...;-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Mája 2014-04-26 20:13
Nemám ráda temného a zlého Harryho a nemám ráda otrocké příběhy. Takže si počkám na poslední dvě kapitoly a když tam bude hepík, tak se možná dokopu k přečtení celého díla :D
Pak ti napíšu, co to se mnou udělalo :P
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Patoložka 2014-04-26 20:33
Dobře, tak to počítám tak asi rok... Snad se toho tedy všici ve zdraví dožijeme;-) I když je fakt, že by ti stačilo si počkat tak na 40 kapitol, pak už by to měo být "dobrý";)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # kamci 2014-04-27 10:03
ano, ta temná srtánka povídky je jednou z věcí, proč radši počkám na dokončení, abych to pak měla i stím dobrým koncem všechno najednou :P
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Elis Wolf 2014-04-27 08:01
Teda docela se těším.Tak hodně zdaru do překládání jsem ráda že tu jsou lidi co umí lépe anglicky než já XD.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Lachim 2014-06-08 17:13
Zní to zajímavě.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # P. 2014-06-29 20:16
Páníčku na křížku. Tohle je ale dlouhá povídka. Vypadá ovšem velmi zajímavě. Asi se později začtu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
   

Statistiky

Návštěvníci
1680
Články
1295
Odkazy
34
Počet zobrazených článků
3510030
   

Toplist

TOPlist

   
   

Patolozka.drabbles.cz

patolozka.drabbles.cz