Aktuálně probíhá přesun stránek na novou doménu.Pat.

 

 

   

Přihlášení  

      

    | 
   

Online uživatelé  

Žádné
   

Prohlášení  

Na těchto stránkách najdete příběhy z různých fandomů, práva na neoriginální postavy jsou vyhrazena jejich autorům, práva na ostatní postavy náleží autorům děl.

Uveřejněné povídky dominantně popisují příběhy mezi postavami stejného pohlaví, uvědomte si to, prosím, než se začtete. Byli jste varováni.

 

   

Ashes of Armageddon - Zkázonosný prach 35

Hodnocení uživatelů:  / 11
NejhoršíNejlepší 
Podrobnosti

Ashes

Ashes of Armageddon - Zkázonosný prach

Kniha druhá – Prázdnota

Autor: Emily Waters; Překlad: Patoložka; Beta-read: Lady Corten, Sitara

http://www.hpfandom.net/eff/viewstory.php?sid=28048

Angst/Tragedy, Drama, Mystery/Suspense, Hurt/Comfort

VAROVÁNÍ: pro dospělé, násilí, sexuální situace a praktiky, znásilnění, smrti postav, odchylky od charakterů, slash

 

This story is based on characters and situations created and owned by JK Rowling, various publishers including but not limited to Bloomsbury Books, Scholastic Books and Raincoast Books, and Warner Bros., Inc. No money is being made and no copyright or trademark infringement is intended. This fanfiction was written by Emily Waters, czech translation was created by Patolozka.

ooOoo

 

Kapitola 35 – Na šikmé ploše

 

Severus Snape byl právě sám v rozměrné, prostorné kanceláři, která dříve patřila Hermioně Grangerové, kde si pročítal svou práci a snažil se najít chybu v novém lektvarovém postupu, na kterém pracoval. Musela to být základní chyba, když lektvar pokazila v tak velkolepé míře, ale on ji dokonce ani po dvou dnech nedokázal najít.

 

Pohrdavě zavrtěl hlavou. Tohle pro něj nevěstilo nic dobrého a nic takového nevěstilo ani jeho zhoršující se zdraví. Samozřejmě, že očekával pokles na úrovni své duševní ostražitosti i fyzický úpadek, ale z nějakého důvodu doufal, že to bude trvat déle. Tři roky napůl normálního života, ne nijak moc bláznivě šťastné roky, ale stejně tak ani vzdáleně nešťastné. Aby řekl pravdu – začal si zvykat na to, že je naživu a přilnul k tomu, takže měl vztek, že se jeho nevyhnutelný skon tak rychle přibližuje.

 

Sled jeho vzpomínek přerušilo zaťukání na dveře.

 

„Vstupte,“ vyzval příchozího.

 

Dveře se otevřely a dovnitř vstoupila široce se usmívající Hermiona Grangerová.

 

„Omlouvám se, že jsem zmeškala váš předchozí hovor.“

 

„Vaše sekretářka mi tvrdila, že jste byla na jednání s ministrem kouzel.“

 

Hermiona se okamžitě zamračila. „Řekl jste jí, kdo jste?“

 

„Ne.“

 

„To jste měl. Vytáhla by mě ven.“

 

Severus se lehce ušklíbl. „To nebylo nutné. Ale když už jste tady, možná bych mohl využít vaši mladou mysl a ostrý zrak, abyste mi pomohla najít chybu v tomto novém postupu.“

 

Ihned si přitáhla židli, usadila se ke stolu naproti němu a zamyšleně prolétla pergamen. Pak se lehce zamračila, vzala si brk a začala číst pečlivěji. Severus ji zvědavě pozoroval.

 

„Tady,“ informovala ho nakonec. „Pelyněk a pokožka drápu nunda reagují nestabilně, pokud přidáte kořen bezoáru dříve než květy tymiánu.

 

Zaklel pod fousy. Samozřejmě, že to věděl, tak proč mu to nedošlo? To se doopravdy dostal tak daleko po pouhých třech letech?

 

S obavami na něj pohlédla. „Jak je vám?“

 

„Dobře. Proč se ptáte?“

 

„Protože kdybych takovou chybu udělala v učebně Lektvarů ve svém šestém ročníku, pak by Nebelvír okamžitě přišel o všechny body,“ odpověděla suše. „Vypadáte, že trpíte nedostatkem spánku.“ On otevřel ústa, aby jí odporoval, ale ona ho ihned zastavila. „Ani se nenamáhejte s popíráním. Vždyť se na vás právě dívám. Propadáte mikrospánku, zatímco spolu mluvíme.“

 

Zavrčel něco nepřátelského a pak jí ten pergamen vytrhl z ruky.

 

„Děkuji, že jste se zastavila,“ odsekl a ukázal na dveře.

 

Pousmála se, ale ani se nepohnula.

 

„Hugo vás postrádá,“ sdělila mu tiše. „Mohli bychom se u vás někdy brzy zastavit na další partii šachů?“

 

„Jak brzy?“ zeptal se, aniž by se zatěžoval se skrýváním svého zdráhání.

 

„Zítra večer?“

 

Lehce sebou trhnul. „Teď právě není ta nejlepší doba. Mám doma trochu nepořádek a strávil jsem uvnitř až moc času. Možná bychom se mohli setkat v parku?“

 

„Jistě,“ souhlasila. „Takže zítra večer?“

 

„Dobře.“

 

Dál ho zamyšleně pozorovala, stále se ani nehnula, ale stejně tak se na nic neptala. Nakonec s ní ztratil trpělivost.

 

„Buďto řekněte, co chcete, nebo vypadněte. Nemám na vás celý den.“

 

„Tak tedy,“ zamumlala, „spíte vůbec?“

 

„Ano.“

 

„Máte noční můry?“

 

„Ne.“

 

Věnovala mu další podezřívavý pohled. „Tak dobře. Uvidíme se zítra večer. V pět ve Finsburském parku. Na stejném místě?“

 

„To mi vyhovuje,“ odpověděl.

 

„Možná byste teď měl jít domů a trochu si odpočinout,“ zašeptala poklidně. „Vypadáte jako duch.“

 

Lehce si povzdechl a nechal se obměkčit. „Víte co? Možná že právě to udělám. Stejně tady ve svém stavu nejsem nijak užitečný.“

 

Odešel krátce po ní a krbem se přesunul přímo domů. Jakmile byl v domě, přezíravě obhlédl své okolí. Jak to všechno mohl nechat zajít do tak hrozného stavu? Řekl jí, že má doma trochu nepořádek. No, to bylo to nejskromnější vyjádření tisíciletí. Celý jeho dům byl pokrytý špínou, smetím, neumytým nádobím a hromadami prádla roztroušenými na podlaze. Pohlédl do kuchyně a povzdechl si. Byly tam mouchy. A také myši. Zabralo by mu méně než deset minut, aby dal čistícími kouzly všechno do pořádku, ale nějak se tím nechtěl zatěžovat. Byl spokojený, že jeho okolí odráželo jeho duševní stav. Svalil se na pohovku a prázdně zazíral na strop.

 

Způsobil to samozřejmě bezesný spánek. Ten lektvar poskytoval příjemci osvěžující spánek, aniž by mu do mysli pronikaly sny a znepokojovaly ho. Kromě smrtící kletby byl tento lektvar asi tou největší laskavostí, jakou mohla zmučená duše dostat. A přesto ho nešlo brát do neurčita. Obsahoval sice kouzelné přísady, které celkem dobře simulovaly REM spánek, ale přesto nemohl lidský mozek dlouhodobě přežít bez REM spánku přirozeného a drogami nevyvolaného. Severus Snape to věděl, stejně jako jakýkoliv jiný mistr lektvarů nebo léčitel, ale i přesto nebyl ani zdaleka připravený s tím přestat a ponořit se do prázdnoty, která na něj na konci každého dne čekala, odhodlaná si ho nárokovat a pozřít ho v okamžiku, kdy si toho povšimne.

 

Prudce se napřímil a zamířil do koupelny. Svlékl se a pak z náhlého popudu poprvé za posledních dvanáct měsíců sejmul ze svého těla všechna maskovací kouzla. Zíral na sebe v zrcadle a posměšně si prohlížel své tělo. Jaký to byl na něj pohled, když se neschovával za něco jiného? Temné znamení na jeho paži, otrocký cejch na jeho čele, jizva po krvavém brku na jeho ruce a slovo „zrádce“ vyryté a vypálené na jeho hrudi. Byly tam samozřejmě ještě další značky – ale jen tři. Vybledlá, sotva zjistitelná čára, která vedla přes jeho prsty na levé ruce, kde ho v jednu chvíli zasáhl pásek a rozřízl mu kůži. Dvě značky na jeho pozadí – jedna od pálky a druhá od pásku. A to bylo všechno, doopravdy. Nebylo to tak zlé vzhledem k tomu, že strávil dva měsíce jako oblíbená hračka Toma Raddlea.

 

Jeho jizvy od Klofana a Chloupka byly pryč a stejně tak jizva po uštknutí Nagini. Ty byly vyléčeny během doby, kterou strávil v kómatu, než ho předali Pottero-Raddleovskému hybridovi. Měl obrovský vztek na pochybnou šlechetnost léčitelů u svatého Munga, protože teď nebylo jeho tělo ničím jiným než soukromou tapisérií Toma Raddlea, postrádající jiné značky, které by se těmto vzpomínkám vyrovnaly.

 

Opět se oblékl, a aniž by se osprchoval, zamířil si znovu lehnout na gauč. Vzal si další bezesný spánek a usnul.

 

Noční můry, pomyslel si s odporem, když si vzpomněl na Hermioninu otázku. Jistě by bylo normální trpět po takových událostech nočními můrami, ale proč by jeho tělo a mysl měly být požehnány jakoukoliv normální reakcí, že?

 

Ne, řekl jí pravdu. Za poslední tři roky nikdy netrpěl nočními můrami.

 

Během těch několika příležitostí, kdy se pokusil přestat s bezesným spánkem, rozhodně měl sny – živé sny, sny o událostech, které se odehrály v Godrikově Dole. Ale nebyly to noční můry. Což bylo podle něj ještě horší.

 

 

Komentáře   

 
0 # weras 2014-09-26 04:42
Tak to jsem nečekala.Severu s potřebuje pomoc a nikdo to nevidí?Ani Hermiona,která se s ním stýká zřejmě nejvíc? Hodně mě zarazilo to,že Severus tak moc upadl a to i po duševní stránce.Je to uvědomění si blízké smrti a nebo jenom hodně moc postrádá blízkého člověka? Je vidět,že ani ta druhá část nebude jenom příjemná.Jinak velký dík,moc se těším na pokračování!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # arkama 2014-09-26 05:20
Ja neviem, mozno tato druha cast bude v urcitom smere este horsia.... Chudak Severus, traumatizovany, zavislak a tvari sa presne ako on. :sad: Dufam, ze Hermiona sa v tom zacne vrtat a nenecha ho len tak. Dik za preklad, napato ocakavam dalsi vyvoj :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Mája 2014-09-26 10:31
Taky doufám, že Hermiona bude dostatečně všímavá a přijde na to, co je se Severusem včas. Ten paličák je schopný sám sebe umořit k smrti... :-?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # pajka 2014-09-26 10:50
Tak to teda nebyla příliš pozitivní ani povzbudivá kapitola :sad: .Severus potřebuje pomoc, to je jasné, snad se mu jí dostane. Jeho apatie je děsivější než ten nejostřejší sarkasmus :-? . Doufám Paty, že příští kapča bude naladěna pozitivněji, Severus si už chudák zkusil dost :sigh: .
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Profesor 2014-09-26 18:51
Chudák Severus. Ten dlouho fungovat nevydrží.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Joanna 2014-09-26 20:20
Patoložko, ty jsi prostě úžasná. Každý týden ráno při cestě do práce už aktualizuji, jen abych si mohla přečíst novou kapitolu, kterou vždy přímo zhltnu, stejně tak i vínovou sérii, ale kdo nemiluje dlouhé kapitolovky :) tahle je přímo dechberoucí tím, že se od všech ostatních liší. jsem vážně zvědavá jak tohle dopadne. Jsem jednoznačně tým Severus, zbožňuju ho a doufám, že to s ním doapdne dobře. D9ky moc za práci kterou pro nás děláš, protože bez tebe bych...ani nevím jak to napsat, je tak super, že pořád něco přidáváš a nás závisláky na snarry nencháš umřít :))) PS: jen jedna technická otázka, proč už nepřibývají kapitoly po dvou? chápu, že některé delší byly samostatně, ale pro mě je ta jedna krátkáááá :) já vím, zase nám to déle vydrží, ale na začátku byly kapitolky po dvou, proč už nejsou? ještě jednou díky a ať ti jde práce pořád tak skvěle, jsi moje hvězda na temném nebi
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Patoložka 2014-09-27 16:58
Díky moc za komentík!
Odpověď na tuto otázku je celkem prostá;-) S povídkou jsem obrovský kus práce udělala někdy před prázdninami a rychlejším přidáváním jsem chtěla překlenout právě takové to kruté období samotného příběhu, abyste mi od něj netekli. No a pak jsem se vrhla na Utvářet, protože u té povídky mám obrovský dluh. Protože se ale přibližujeme k mojí rezervě, zvolila jsem teď, když už jsme za půlkou, jednokapitolovo u frekvenci. Měla jsem taky něco na práci a hodně jsem se tomu věnovala, takže jsem tento měsíc nepřekládala téměř vůbec. Teď už by to mělo být lepší, přesto bude trvat, než si šuplík zase naplním. Tohle je totiž tak trochu práce na plný úvazek;-)) :heart:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Joanna 2014-09-28 20:20
omlouvám se, jestli se tě to nějak dotklo, to bych opravdu nerada, já opravdu oceňují co děláš a velmi tě za to obdivuji, protože máš určitě i svůj osobní život a ne jen tyto stránky :) a jinak já jsem na vrcholu blaha i z jedné kapitolky, takže děkuji za odpověď a odpusť mou dotěrnost...mil uju tvůj web, tvoje příběhy a vše co děláš, prosím pokračuj v tom dál...:)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Patoložka 2014-09-28 20:22
Oj, to né, asi jsem použila málo smajlíků;-) :P Nene, nedotklo, jen jsem to chtěla vysvětlit. Pevně doufám, že zase brzy začnu překládat když ne naplno, tak aspoň na poloviční úvazek. Trochu jsem teď zase začla psát, tak bych se ráda věnovala i tomu. A to člověk ani netuší, co to sežere času;-) :lol:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Nade 2014-09-28 15:25
Myslím, že jediný, kdo může Severuse uzdravit, je Harry. Zajímalo by mě, jak je na tom on.
Tohle je neuvěřitelná povídka, těším se na pokračování. :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # MichaelaGrrr 2014-09-30 12:18
Tak jsem to tady úplně náhodou objevila a přečetla za dva dny. Oči mám jak králík.
VYNIKAJÍCÍ. Díky za všechny, kdu milují Severuse a dlouhé kapitolovky.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Lachim 2014-12-09 20:25
Tak teď mám o Severuse snad větší strach než v první knize.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Tesska 2017-02-06 19:28
Chúďa moje Severusovské, ale isto, mohol za ten čas skončiť horšie. Ešte že to máme za sebou :sigh:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
   

Statistiky

Návštěvníci
1680
Články
1295
Odkazy
34
Počet zobrazených článků
3510982
   

Toplist

TOPlist

   
   

Patolozka.drabbles.cz

patolozka.drabbles.cz